1.9 C
Prague
9.12.2023
MaxiMagazín

Jaká je historie golfu?

Historie golfu je dlouhá a plná zajímavostí. Tento sport, který dnes hrají miliony lidí po celém světě, má kořeny sahající téměř šest století zpátky. Přestože dnes si můžeme s přáteli vychutnat klidnou hru na golfovém hřišti, cesta, kterou golf podstoupil, nebyla vůbec snadná.

Traduje se, že golf vznikl ve Skotsku v 15. století, ale jeho počátky jsou obestřeny tajemstvím. Existují dvě hlavní teorie o původu tohoto sportu. První spočívá v domněnce, že golf vychází z římské hry Paganica, kde se ohnutými tyčemi střílelo do koženého míče. Tato hra mohla být rozšířena v průběhu prvního století, kdy Římané dobyli většinu Evropy. Druhá teorie spočívá v hře Čchuej-wan v čínském středověku, kde šlechta hrála míčovou hru zvanou chui. Tato hra, která se hrála mezi 8. a 14. stoletím, mohla také přispět k vývoji moderního golfového sportu.

Přes nejistotu ohledně historie golfu a jeho původu je však Skotsko tím místem, kde golf našel svou finální formu a popularitu. V roce 1457 zakázal skotský král Jakub II. golf, ale později, po pěti letech, svůj zákaz odvolal. On sám se stal vášnivým hráčem na hřišti St. Andrews, nejstarším golfovém hřišti. Roku 1744 vytvořila Company of Gentlemen Golfers první golfová pravidla a začala se psát historie tohoto elegantního sportu. Od té doby se golf stal celosvětovým fenoménem, který spojuje lidi napříč věkem a dovednostmi na zeleni. V kráse a kouzlu golfu spočívá schopnost propojit zkušené hráče i začátečníky v jedné hře, čímž vytváří jedinečný sportovní zážitek.

V novodobé historii byl golf dříve považován za sport, který patří jen bohatým, ale v posledních letech má možnost tento krásný sport hrát kdokoli k hřiště najdeme po celém světě, a i u nás jich již několik je. Nebojte se vyzkoušet sport, ke kterému potřebujete sílu, soustředění a trpělivost.

Související příspěvky

Není ledárna jako Ledárna

redakce

Odkud se bere káva

redakce

Už žádné zablácené kolo, kočárek či pes

redakce