Říjen ve znamení strašidelných sobot pro děti ve středověkých Dětenicích

 

Nový školní rok rázně ukrojil z koláče času, který děti mohou věnovat zábavě a hraní, a přinesl s sebou opět pevný režim a školní povinnosti. Mnoho možností zábavného vyžití nepřináší ani podzimní počasí – chladné teploty i brzké stmívání děti čím dál více zdržují doma, kde se daří nudě a zahálce. Využijte dlouhých podzimních odpolední a večerů a vezměte vaše ratolesti na víkend plný zážitků, na které budou ještě dlouho vzpomínat.

Malá obec Dětenice leží v trojúhelníku, který na mapě tvoří města Jičín, Mladá Boleslav a Nymburk. Podle pověsti vznikly Dětenice v místě, kde kníže Oldřich v polovině 11. století při projížďce krajem nalezl dva opuštěné chlapce. Oldřichovi se sirotků zželelo, proto se jich ujal a zanechal s nimi několik svých lidí, aby je chránili a vychovali. Podle nalezených dětí byla zdejší osada nazvána Dětenice.

Celá oblast je dnes oblíbená u výletníků a chalupářů pro turisticky zajímavá místa v kraji. Jedním z hlavních lákadel pro ty, kteří hledají aktivní odpočinek a nové zážitky, je Zámecký resort Dětenice s vyhlášenou středověkou krčmou. Místo si oblíbily zejména rodiny s dětmi, protože celý resort nabízí spoustu sezónních akcí i stálých programů pro malé i dospělé návštěvníky.

Nejznámější památkou v Dětenicích je zámek v pozdně barokním slohu. Původně ho chtěl majitel jen opravit a částečně zpřístupnit veřejnosti. Bohatá historie tohoto místo ho ale nakonec inspirovala k vybudování celého Zámeckého resortu, který využívá i přilehlé okolí zámku, kde se nacházela rozlehlá středověká panství. Kromě zámku a místního pivovaru s interaktivním muzeem piva si společně s dětmi můžete užít pohádkové prohlídky, rytířské turnaje a další středověké kratochvíle.

Co přichystaly Dětenice dětem na podzim?

Temnou dobu středověku dávno odvál čas a veškeré znalosti, které o něm děti mají, čerpají z vlastivědy a dějepisu. Učebnice se však, jak známo, netěší příliš velké popularitě a informace z nich vyčtené se často zapomínají stejně tak rychle, jak se přečtou. Spojte příjemné s užitečným a tuto kapitolu z historie dětem ukažte na vlastní oči. A nejen oči, neboť program rozlehlého dětenického resortu umí nasytit všechny smysly.

„Aby děti s podzimem a návratem školních povinností neklesaly na mysli a neměly pocit, že s prvním zářím se z jejich dnů vytratí zábava a zážitky, přichystali jsme pro ně na podzim plno zajímavých akcí. Každou říjnovou sobotu od 10 do 17 h jsme pro malé děti i školáky připravili prohlídky zámku v Dětenicích ve společnosti čarodějnice. Během netradiční prohlídky se děti za svitu plápolajících svíček od zdejší ježibaby Žizeldy dozvědí, jak se na Dětenicích žilo v minulosti a dnes. Hodné děti se nemají čeho bát. Bavit se bude celá rodina,“ láká rodiny s dětmi na speciální program Aneta Ondráčková, manažerka Zámeckého resortu Dětenice.

„A pro větší strašpytly jsme nachystali nedělní program – prohlídky zámku s princeznou. Netradiční prohlídka bude tentokrát zpestřená pohádkovým příběhem,“ doplňuje Ondráčková. Když dětem pod náporem nových zážitků vyhládne, můžete si dát společný rodinný oběd či večeři ve vyhlášené středověké krčmě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download