16.6 C
Prague
24.3.2023
MaxiMagazín

Jděte kariéře naproti, studujte MBA

Některé posty vyžadují kvalitní vzdělání a mnoho zkušeností, zvlášť pokud se nachází v prestižních firmách a se skvělým platem. Studium MBA vám může pomoci těchto vedoucích postů dosáhnout.

Manažeři, podnikatelé i ti, kteří nad založením firmy teprve přemýšlí, potřebují umět řešit problémy a orientovat se ve svém oboru. K tomu kromě praxe potřebují i vzdělání a celkový rozhled ve své profesi. Uznávaný po celém světě je v současné době titul MBA (Master of Business Administration). Studium MBA je určeno právě pro střední a vyšší management, vedoucí pozice a podnikatele, neboť se zaměřuje na propojení teorie a praxe. Během studia se tak setkáte s řešením reálných příkladů konkrétních firem a budete si své dovednosti a znalosti stále rozšiřovat.

Podle své specializace si můžete zvolit program, který ve vaší profesi nejvíce využijete. Cambridge Business School nabízí 12 různých studijních programů včetně zaměření na právo, marketing, HR, obchod i oblast zdravotnictví nebo veřejnou správu. Celé studium probíhá velmi efektivní formou e-learningu a seminářů po dobu jednoho roku, rozdělené je do dvou semestrů. Semináře a přednášky probíhají pouze 4x za studium, vždy v sobotu, čtyřikrát v roce, a tak se nemusíte obávat, že nebudete mít volné víkendy a čas na práci i rodinu. Díky online výuce si můžete studium přizpůsobit svým časovým možnostem a k dispozici navíc máte veškeré výukové materiály v online podobě. Pokud patříte mezi opravdu vytížené zájemce, mohl by být tím pravým pro vás program Management Executive online, který probíhá pouze v online podobě bez přednášek a seminářů, jednoduše se připojíte do virtuální učebny.

MBA studium se ale nehodí jen pro vysoké manažery a podnikatele vlastnící velké firmy. Výhody studia oceníte i v případě, že se chystáte si založit vlastní firmu a stojíte teprve na začátku podnikání. Vyznat se v obchodních věcech, zvládat strategii vedení podniku i řízení lidských zdrojů, rozumět marketingu a mít přehled o účetnictví i právním minimu je pro úspěšné podnikání základem. MBA je forma postgraduálního studia s možností volby studijního programu dle zaměření a to i v případě, že jste vystudovali úplně jiný obor. Rozšířit si znalosti a získat nové informace, které budete moci ihned využít v praxi, to je základ studia MBA. Po úspěšném splnění všech studijních náležitostí a obhajobě závěrečné práce pak můžete ke svému jménu přidat titul MBA a posunout svou kariéru dál.

Související příspěvky

Luxus pro vaše ratolesti

redakce

Nepodceňujte kvalitní cyklistické vybavení!

redakce

Specialized teachers

redakce