12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Je libo koktejl?

Už vás také omrzeli klasická Mochita či Bloody mary? Pořádáte oslavu a rádi byste se blískli něčím zajímavým?

Přinášíme vám pár tipů na jednoduché míchané drinky i horké nápoje, které možná znáte, ale třeba jste ještě vy či vaši hosté je nestihli ochutnat.

 

Bombardino!

Pod tímto názvem se skrývá horký nápoj, který je složen z jedné poloviny Advocaatem (dá se nahradit i vaječným koňakem) a z druhé části brandy. Servírujte jej s velkou kopicí šlehačky.

Budete-li si chtít dát originál, popadněte lyže a zajeďte si na něj do horského střediska Livigno, kde s největší pravděpodobností vznikl. Dokáže vás rozehřát i za velmi studených podmínek, kdy vás v lyžařských bundách či kalhotách potká na svahu chlad.

 

Espresso-tonic

Chcete-li se pořádně nakopnout, osvěžit a pochutnat si na zajímavé kombinaci hořkosti, pak je tento drink určen právě vám! Do malé sklenice vložte dvě kostky ledu, nalijte tonik a na něj opatrně horké malé presso. Nezapomeňte na plátek citronu a slámku.

Tato netradiční kombinace vznikla úplně náhodou ve Švédsku, jak už to tak bývá, po jedné oslavě.

 

Okurková limonáda

Naprosto netradiční a osvěžující nápoj, jaký jen můžete za letních dnů a horkých nocí podávat! Má nesčetně variant, ale základem je v podstatě okurka či okurkový sirup (ano i ten seženete), perlivá voda, šťáva z limetky a trocha třtinového cukru. Poměry smíchejte dle vašich chuťových preferencí, dobře vychlaďte a podávejte s plátkem okurky ve vysokých sklenicích.

 

Ledové mocha

Tento nápoj můžete využít i pro děti, použijete-li bezkofeinovou variantu. Snoubí se v něm totiž káva s čokoládou! Tak tedy smícháme ve vysoké sklenici espresso s dvěma lžícemi tekuté čokolády, přidáme deci mléka a třtinový cukr dle chuti. Vše rozmixujeme, přisypeme led či tříšť a ozdobíme šlehačkou.

 

Tak na zdraví!

Související příspěvky

Nový portál pro kurzy a školení umožňuje lektorům inzerovat zdarma

majda

Náhrada za darování plazmy je až 18 200 Kč ročně

redakce

Jak cvičit správně a neublížit si

redakce