12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Jak si navrhnout ideální dům

Rozhodli jste se, že už nechcete bydlet v pronájmu a raději budete stejnou výší financí splácet svůj vlastní dům? Navrhněte si jej podle svých představ a nezapomeňte na důležité detaily. Nebojte se říct, co se vám líbí a co naopak ne, jen tak bude váš domov přesně podle vás.

Individuální požadavky

Když se vás někdo zeptá, jak by měl vypadat váš ideální dům, co mu odpovíte? Pokud nemáte jasnou představu o svém rodinném domě, zkuste se podívat na katalogové domy a vybrat si z nich vhodnou variantu. Ideální představu domu si vytvoříte společně s manželkou a velkým pomocníkem vám bude také projektant. Ten vám navíc poradí, na co si dát pozor a jak vyřešit vaše individuální požadavky.

Řešení na míru

Je na vás, zda si necháte postavit dům podle Feng-shui nebo je vaším snem prostorná garáž pro dvě auta, v každém případě myslete na to, že váš dům má být jak funkční, tak designový. Kvalitní stavební firma vám navrhne řešení i v případě atypického pozemku, ať už je úzký nebo v kopcovitém terénu.

Dům na klíč

Využijte možnosti nechat si postavit dům na klíč. Dávno jsou pryč doby, kdy se domy stavěly desítky let a naši rodiče nebo ještě prarodiče na nich museli každý den, včetně víkendů pracovat. V dnešní době může být i stavba zděného domu otázkou například jednoho roku, a to včetně vyřízení veškerých povolení a potřebných dokumentů. S některými smlouvami, například při samotném nákupu pozemku nebo vyřizování hypotéky vám pomůže i realitní kancelář.

Osobitost na prvním místě

V ideálním domě neřešte, jak by mělo co vypadat. Neplánujte si bydlení podle toho, co vám radí rodiče nebo třeba co mají v domě kamarádi. Vytvořte si svůj osobitý prostor, ve kterém může být stejně tak houpačka uprostřed obývacího pokoje, jako velké okno v ložnici s posezením a pohledem přímo do zahrady.

Můžete se inspirovat trendy a při výběru stavebního materiálu i celkového zařízení do interiéru si nechat poradit, vždy se však nakonec rozhodujte sami za sebe, případně se svým protějškem. Jen tak bude váš dům i vaším splněným snem.

Související příspěvky

Proč se vyplatí investovat do zateplení vašeho stropu?

majda

Dvě děti v jednom pokoji? Zařiďte ho ke spokojenosti obou

majda

Jak vybrat vhodný pozemek pro stavbu

redakce