12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Jedlé nádobí je ekologické, navíc skvěle chutná. Oblíbí si ho dokonce i vegani

Máte rádi přírodu? Leží vám na srdci osud naší planety a dobře víte, že je třeba chránit životní prostředí? Je vám sice jasné, že sami svět rozhodně nespasíte, zároveň ale víte, že každý jednotlivec svým chováním může napomoci k zlepšení situace i změně přístupu ostatních lidí?

Trápí vás nadměrná produkce odpadů?

Třídíte odpad, nebo si dokonce dokážete tu a tam vyhradit čas a vyrazit do lesa sesbírat odhozené láhve, obaly od potravin a další nežádoucí předměty? Trápí vás zvyšující se množství plastů ve vodě? Jednorázové nádobí, které používají fast foody i mnohé restaurace, vám je trnem v oku a nechápete, jak někdo může na domácí párty servírovat jídlo na plastových talířcích? Jedlé nádobí vychází z filozofie Zero Wast. Jakmile ho už nepotřebujete, snadno zajistíte, aby po něm nezbyla ani stopa. Jednoduše ho sníte. Kromě dobrého pocitu si tak dopřejete i zdravý zákusek.

Jedlé nádobí přináší řešení pro každého, komu není stav životního prostředí lhostejný

Pokud se domníváte, že by se plastové nádobí rozhodně používat nemělo, máte pravdu. Lze ho totiž snadno nahradit zcela ekologickou alternativou, která navíc po stolování beze stopy zmizí. Jedlé nádobí je šetrné i k přírodě, přitom poslouží stejně dobře jako to z plastu. Dostupné jsou všechny potřebné kusy od talířů a misek přes kelímky a hrnky až po jedlé lžičky, příbory a jedlá brčka.

Z čeho se jedlé nádobí vyrábí?

K výrobě jedlého nádobí slouží různé suroviny, například jablečná vlákna, pšeničné či ovesné otruby, různé druhy mouky nebo cukr. Vše je dokonale promyšleno a rozhodně nemusíte mít obavy, že by se váš jedlý hrnek s teplým nápojem rozmočil. Složení jedlého nádobí ocení jak masožravci, tak i vegani a vegetariáni. Jedlé nádobí navíc nejen chutná, ale také může výrazně napomoci v boji proti znečišťování planety a klimatickým změnám.

Související příspěvky

Trápí vás bradavice? Nechte si je odstranit

redakce

Spánek a jeho vliv na náš psychický i fyzický stav

redakce

Prvotřídní zubní péče

redakce