Jízda na kole za každého počasí

 

Protože byl podzim prozatím, co se týče teplot, poněkud shovívavý, stále se najde dost lidí, kteří ještě stále vyráží na kole za dobrodružstvím. Cyklistika i v chladných měsících však není nic neobvyklého, mnozí kolo zazimovávají až s příchodem prvního sněhu. Na co však nezapomínat, pokud vyrážíte na výlet či na cestu do práce, když teploty jsou již velmi nízké?

 

Správné kolo

Protože podzimní počasí je nepředvídatelné a velmi často vás může překvapit deštěm, mlhou či jinými ne zcela příjemnými podmínkami pro jízdu, je třeba si vybrat spolehlivé kolo. Nejlepší možností je horské kolo, které je přizpůsobeno i do extrémních podmínek a poradí si s jakoukoliv výzvou. Nezradí vás na silnici ani v náročnějším terénu. Jejich hrubý vzorek vás ochrání před podklouznutím či před překážkami v cestě. Dalším vhodným parťákem na cesty je cyklokrosové kolo, které je kombinací horského a silničního kola. I ono si skvěle poradí s deštěm, blátem a ztíženými podmínkami na cestě.

Nezapomeňte si kolo také vhodně vybavit – reflexní prvky, blatníky, kryt na řetěz a pořádná světla jsou při jízdě nepostradatelné.

 

Teplé oblečení

Teplé oblečení je při nižších teplotách velmi důležité. Rozhodně jej nepodceňujte a raději si oblečte rovnou několik vrstev. Nejlepší je samozřejmě investovat do cyklistického oblečení, které je přímo určené pro nošení v chladném počasí. Budete tak mít jistotu, že vám skvěle odvede pot, ale nedovolí chladu, aby pronikl na kůži. Zaměřte se hlavně na rukavice – ruce jsou totiž při jízdě nejméně chráněné a zkřehlé prsty by mohly prožitek z jízdy negativně ovlivnit. Co se týče svrchního oblečení, cyklistické bundy vybírejte z nepromokavých materiálů. Pečlivě vybírejte také obuv – nejlepší volbou jsou cyklistické tretry se speciální zimní úpravou. Jen tak si zajistíte, že jízda bude komfortní a příjemná.

A co vy? Zazimováváte své kolo ihned po sezóně nebo si dopřejete výlety i v chladnějším počasí?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download