Jak maximálně zabezpečit svoje auto?

 

Nejlepší ochranou automobilu je bezpochyby garáž. Ne každý však má možnost auto garážovat, a to zejména pokud bydlí v hustě zabydlené zóně ve městech. Jak tedy minimalizovat možnost, že by vaše auto mohlo být odcizeno?

 

Imobilizér je spolehlivou ochranou

Nejdostupnější a finančně nepříliš náročnou možností je využití imobilizéru. Většina nových aut už je tímto systémem vybavena, starší modely však budou potřebovat tento systém dokoupit. Jak vlastně funguje? Imobilizér je schopen zablokovat základní funkce vozidla tím, že rozpojí elektrické obvody. Obsahuje elektronický ovladač – autoklíč, který slouží k identifikaci člověka, který s vozidlem manipuluje. Pokud tak někdo neoprávněně vnikne do automobilu a pokusí se nastartovat motor, imobilizér rozpojí elektrické obvody a auto se tak stane nepojízdným.

 

Mechanická překážka

Tento způsob zabezpečení se v minulosti hojně využíval, v současnosti je však stále více nahrazován modernějšími postupy. I přesto si však stále nachází své zastánce. Blokace mechanických součástí automobilu zajišťuje jeho nepohyblivost. Většinou se jedná o systém, který lze odemknout pouze speciálním klíčem. Zamykat se přitom může řadící systém, spojka nebo třeba volant.

 

Hlasité upozornění autoalarmem

Autoalarm by měl být mezi základním zabezpečením, kterým je vozidlo vybaveno. Pokud se někdo pokusí do vozidla vniknout, auto ihned spustí hlasité houkání a zároveň s ním se i zablokuje chod motoru. V současnosti jsou autoalarmy vybaveny i mnoha jinými funkcemi, které se ovládají pomocí dálkového ovládání centrálního zamykání. Mezi ně může patřit například vypnutí motoru na dálku, vyřazení otřesového senzoru, pasivní uzamknutí vozidla, zaznamenání poplachu, zamčení sešlápnutím brzdy nebo i jiné komfortní funkce.

 

Základní opatření

I když bude vaše auto vybavené nejmodernějším zařízením na ochranu, stále nezapomínejte na základní opatření. Nenechávejte v autě žádné cennosti, kabelky či jiné věci, které by mohly přilákat pozornost zlodějů. I kdyby auto nakonec neukradli, za vysklené okno to určitě nestojí. Dále si vždy zkontrolujte, zda je auto uzamčené a zda jsou zavřená okna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download