Kam vyrazit v Česku na cyklovýlet

 

Pokud patříte mezi milovníky památek a rádi se kulturně vzděláváte, tak spojte svou zálibu se sportem, udělejte něco pro své zdraví a poznávejte naši zem ze sedla kola. Můžete navštívit některé z rozhleden, známých vrcholů nebo oblíbených lesů. Vyrazte do přírody v kterékoliv roční období a užijte si pohyb i zábavu.

 

Moravský kras

Vydejte se na silničním nebo horském kole do Moravského krasu. Místní lesy, dlouhé rovinky a nepříliš kopců vás příjemně překvapí a vy si tak můžete s přáteli nebo partnerem na výlet do přírody. Navštivte po cestě oblíbenou propast Macochu nebo se projděte Punkevními jeskyněmi. V Moravském krasu můžete zvolit tři okruhy cyklostezky a najet kolem 30 kilometrů.

 

Beskydy a Radhošť

Oblíbeným cyklistickým cílem jsou také Beskydy. Například trasy, které vedou na Lysou horu, si rozhodně zaslouží vaši návštěvu. V ideálním případě využijte jízdu na elektrokole a díky němu jednodušeji a rychleji zdoláte i častý turistický cíl, kterým je nejznámější vrchol Beskyd – Radhošť.

 

Baťův kanál

Na prohlídku Baťova kanálu se můžete vydat lodí, ale ještě lepším způsobem, jak poznat Výhodní Moravu je jízda na kole. Po cyklostezce, která vede od Hodonína, až ke Kroměříži najedete až 80 kilometrů a stavit se můžete hned na několika kulturně oblíbených místech.

 

Zámek Kuks

Pro ty, kteří dávají přednost hradům a zámkům, byla vystavěna nová cyklostezka, která vede z Hradce Králové až k zámku Kuks. Tato cyklostezka je vhodná pro silniční kola, ale v jarním nebo letním obdobím ji můžete zdolat také na bruslích.

 

Z Brna do Vídně

Oblíbená trasa vede také z Brna do Vídně. Cyklostezka spojuje tyto evropské metropole a užijete si jízdu moravským krajem. Těšit se můžete na cestu, která je až do podzimu lemovaná vinicemi. Nebojte se využít výhod elektrokola a mírný terén zdolejte pohodlně a bez potíží.

Vstříc čarodějkám

Pokud vás lákají spíš tajemné výlety, tak se vydejte na Šumpersko. Zde se v minulosti odehrávaly čarodějnické rituály a následně také procesy s čarodějnicemi, kdy byly mnohdy domnělé čarodějky upalovány. V těchto místech najdete při jízdě na silničním kole velké množství památníků a také pomníčků.

 

Okolo přehrady Olešná

Kratší, ale pohodlnou a nenáročnou cyklostezkou je také projížďka kolem přehrady Olešná, která je u Frýdku-Místku. Tuto cestu zdoláte, jak na jízdním kole, tak na bruslích, a dokonce i pěšky. Trasa kolem přehrady měří necelých 5 kilometrů.

Cyklostezky ve městě

Cyklistiky se nemusíte bát ani ve městě. V celé České republice je mnoho cyklistických stezek, které vás provedou historickými památkami uprostřed větších, ale i menších měst. Navštivte je pohodlně díky elektrokolu a nebojte se s ním projet ani lesem nebo cestou v přírodě. Velkou výhodou je také výlet na rozhlednu nebo vyhlídku. Pomocí elektrokola zdoláte i vyšší kopce a náročnější terén. Nenechte si ujít kamenné rozhledy v Chebu, Mariánských Lázních nebo třeba v Sokolově.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download