4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Když je potřeba pořádně umýt auto na Dakaru

Největší rallye Dakar je v plném proudu. Naše české pole se v průběhu závodu mění a mnohým závodníkům dává zabrat. Klobouk dolů před těmi, kteří se v tak těžkém závodě ještě udrželi a neustále se zapáleně snaží bojovat o vítězství. Mezi ně patří i tým Bugyrra Racing.

 

4. etapa prověřila týmy naplno.

Martin Kolomý dojel ve čtvrté etapě na třetí pozici, když nestačil pouze na vedoucího Nikolaeva na Kamazu a Villagru na Ivecu. Etapu chválil „Etapa to byla nádherná, byl tam krásný začátek na pláži, který na Dakaru ještě nikdy nebyl. Tato nová věc s paralelním startem dvou kamionů mě hodně potěšila, protože jsme ho vyhráli. Jinak opravdu krásný hory, řečiště. Auto funguje, i když na něm musíme ještě něco doladit. Těším se na zítra,“ komentoval čtvrtou etapu Kolomý.

 

Síla lidí i techniky

Síla lidí, jejich odhodlání, jejich houževnatost, ale i maximální snaha udržet techniku v pořádku je neuvěřitelná. Proto není divu, že využívají profesionální techniku i při čištění aut.

Tým Bugyrra Racing si letos pochvaluje vysokotlaké čističe od Kärcheru, které mezi jednotlivými etapami usnadňují očistu vozu. „Určitě to je pro kluky mechaniky ulehčení,“ říká sám Martin Kolomý.

Tlakové myčky Kärcher jsou špičkou v oblasti čištění. Nenechávají nic náhodě, žádná nečistota je nepřekvapí, síla paprsku je variabilní, a tak se snadno přizpůsobí čištěnému povrchu.

Již několik let dokonce Kärcher buduje na některých etapách i čisticí stanice, které pomáhají závodníkům udržet auta, motorky či čtyřkolky čisté. Mycí centra jsou již téměř tradicí. Prach, špína, bláto, to vše jsou jen části toho, s čím se musí závodníci potýkat. Jak řek sám Martin Kolomý s úsměvem „…když jsem projížděl bahnitým terénem a přední sklo bylo tak zablácené, že to stěrače ani nestíhaly setřít, v ten moment by se určitě myčka od Kärcher hodila.“ Mycí stanice na vybraných etapách jsou tak právě tou správnou pomocí.

www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

Související příspěvky

Automobilové vychytávky – znáte je?

redakce

Aktuality o mýtném – kdo převezme vládu v letech 2017

Veronika

Čistička vzduchu do auta – a hurá na cesty!

redakce