Pracujete hodně na počítači a bolí vás oči? Tohle by vám mohlo pomoci

 

Namáhání očí není dnes nic výjimečného. Potřebujeme hodně hodin číst, a navíc pracujeme na počítači. Naše oči jsou téměř v neustálém kontaktu se svítícími obrazovkami a displeji, na které koukáme z neúměrné blízkosti. Na to nejsou přizpůsobené, takže se není čemu divit, když začnou protestovat a bolet. Naštěstí ale existují přírodní prostředky, které s tím dokážou pomoci.

Vyvážená a pestrá strava

Zdravé oči potřebují dostatek energie a živin. Mějte jídelníček bohatý na zeleninu s obsahem beta karotenu. Patří sem například mrkev a další oranžová a červená zelenina. Jídelníček by měl být pokud možno co nejvíce pestrý, takže zařaďte také ořechy, ovoce, luštěniny a kvalitní obiloviny.

S příjmem důležitých látek ovlivňujících zdraví našich očí si můžeme vypomoci i užíváním přírodních doplňků stravy.

Světlík lékařský

Příkladem doplňku stravy je BETAVID se světlíkem lékařským. Ve složení najdeme právě extrakt ze světlíku lékařského, což je bylina obsahující třísloviny, glykosidy, flavonoidy a hlavně provitamín A. Díky tomu může mít pozitivní účinky na zdraví očí. Jde také o výbornou prevenci v případě, kdy víte, že dopřáváte svým očím pořádnou zátěž.

Své oči nepřetěžujte

Buďte na své oči hodní, aby vám vydržely co nejdéle dobře sloužit. Jakmile začnou bolet, pálit a slzet, dopřejte jim chvíli odpočinku pod zavřenými víčky. Citlivé svaly používané pro zaostřování totiž nemají nekonečnou výdrž a neustálé ostření na blízko je hodně namáhá. V rámci uvolnění tak zkuste pohled do dálky, případně nezaostřené koukání.

Jakmile se objeví větší potíže, je nutné navštívit lékaře. Nesnažte se onemocnění očí léčit pomocí doplňků stravy, protože v první řadě je nutná správná diagnóza. Pamatujte, že čím dříve lékaře navštívíte, tím rychleji a lépe se problém vyřeší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download