12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Lákají vás bezfalcové dveře? Víme, s čím je třeba počítat

Bezfalcové dveře nebo také dveře se skrytými panty – pokud patříte mezi milovníky veskrze moderního bydlení, určitě vám tato novinka neunikla. Jsou prostě dokonalé – jednoduché, čisté a nenápadné, pokud je to třeba. S jedním však musíte počítat – do původních zárubní se vám zkrátka nevejdou.

 

Čím se bezfalcové dveře liší od těch běžných?

Nezáleží na tom, z jakého úhlu se na ně podíváte – nikdy totiž nepřečnívají přes rovinu zárubně. Jejich trik tkví v jedinečné konstrukci, na níž chybí polodrážka neboli falc. Nenajdete ani žádné viditelné závěsy (panty), působící v moderním minimalistickém interiéru jako silně rušivý prvek. Samozřejmě nechybí úplně, ale jsou instalovány do vnitřní hrany dveří a jsou-li tyto uzavřeny, jejich přítomnost vůbec nezaznamenáte.

 

Minimalismus, který si rozumí s barvami

Minimální je také vzniklá spára mezi dveřním křídlem a zárubní. Ve správném provedení tak mohou dveře působit téměř jako neviditelné. Nebudou na sebe poutat nezaslouženou pozornost, ale přenechají ji důležitějším prvkům interiéru, třeba sedací soupravě nebo nové kuchyňské lince.

Pokud však od svých dveří očekáváte něco víc, nemusíte se omezovat. Výběr povrchových materiálů, dekorů nebo designů není u bezfalcových dveří nijak omezený. Vybírat tedy můžete ze standardní nabídky, upravené přesně pro vaše potřeby.

Náš tip: Bytoví designéři doporučují vybírat bezfalcové dveře spíše v jednoduchém designu a tlumených barevných kombinacích, bát se však nemusíte ani kontrastního kombinování třeba s podlahou.

 

Dokonalé spojení zámku a dveří

Hledáte-li opravdu ideální dveře, vsaďte na kombinaci bezfalcových dveří a magnetického zámku, díky němuž bude manipulace s dveřmi nadprůměrně snadná a jejich chod opravdu tichý. Uspokojeni budete i po estetické stránce, protože žádná část zámkového kování nevyčnívá a neruší tak čisté linie vašich nových dveří. Zjistěte více na www.dvere1.cz.

Související příspěvky

Praktická organizace koupelny

majda

Dvě děti v jednom pokoji? Zařiďte ho ke spokojenosti obou

majda

Jak svítit šetrněji?

redakce