14 C
Prague
18.5.2022
MaxiMagazín

Ekzém v okolí očí a na očních víčkách

Jakákoliv vyrážka na obličeji je nepříjemná, obzvláště pak ekzém v okolí očí. Nejen že máme neustálé nutkání dotýkat se oblasti okolo očí, často nás mohou svědit i oči samotné. Další problém je estetický, který ale nelze zamaskovat make-upem. Ten by mohl vyrážku ještě více rozdrásat a její léčba by byla náročnější a zdlouhavější.

Co může vyrážku způsobit

Vyrážku kolem očí často způsobuje alergická reakce na kosmetiku nebo krémy, které mohou obsahovat látky neblaze působící na pleť. Pokud evidujete, že jste k produktům pečujícím o pleť zařadili nový produkt, po jehož používání se ekzém na obličeji pravděpodobně objevil, nepoužívejte jej a sledujte, zda se stav pleti zlepší.

Problém může být způsoben také atopickým ekzémem, který se velmi často objevuje právě na očních víčkách. Vyskytuje se od kojeneckého věku a obvykle vymizí okolo 5. roku života. Může se ale stát, že se znovu objeví v dospělosti jako důsledek hormonálních změn nebo působením stresu.

Méně často způsobí problém užívání léků s kortikoidy, které jsou předepisovány při kožních problémech (lupénka), při roztroušené skleróze a dalších onemocnění. Velmi vzácně se ekzém na obličeji objeví při problémech s játry nebo ledvinami.

Pokud ekzém přetrvává delší dobu, a to přes veškerou vaši snahu zbavit se ho, obraťte se na dermatologa, který bude řešit vyrážku krémem na předpis.

Prevence ekzému na obličeji

Jakmile bude vaše pokožka zahojena, je vhodné pečovat o ni v rámci prevence. Pokožku je důležité neustále promazávat tak, abyste napomohli přirozené obnově kožní bariéry. Dermaguard je krém na ekzém, který vytváří jakýsi ochranný štít proti alergenům a zároveň je vysoce hydratační. Dermaguard nanášejte vždy na navlhčenou a jemně osušenou pokožku. Krém působí několik hodin, nezanechává mastný film a dobře se vstřebává. Neobsahuje silikony ani žádné látky, které běžně vyvolávají alergickou reakci.

Související příspěvky

Arganový a mandlový olej – zázraky z přírody

redakce

Vsaďte na anatomicky tvarovanou stélku zdravotní obuvi Santé

redakce

Infekce v intimních partiích stále dokola? Rady, jak se dostat ze začarovaného kruhu

redakce