Masivní minimalismus; aneb krása v jednoduchosti

 

Módní vlny a diktát trhu se nevyhýbají ani stolařům, truhlářům a nábytkářům, kteří mají na svědomí výrobu interiérových doplňků z masivu. Historie mluví sama za sebe. Masiv se užíval v době baroka, rokoka, renesance, biedermeieru, stejně jako v době moderny. V současné době vévodí takzvanému minimalismu.

Minimalismus je tvořen z elementárních atributů, používá většinou jednoduchou geometrickou formu a  jednoduchých prostředků pro dosažení maximálního účinku. Velmi dobře do této koncepce zapadají stoly z masivu.  Právě na nich a doplňkového vybavení kuchyně a obývacího pokoje je dobře vidět, že v jednoduchosti je krása.

 

Přirozená stabilita

Masívní jídelní stůl v duchu minimalismu má výrazné rysy, jednoduchou skladbu, rovnou geometrii a minimální zdobení. Jeho hlavní funkcí je stabilita a přirozenost. Může působit dominantně, avšak v každém případě vkusně a kvalitně. Hlavním surovinou bývá smrk, dub a buk, který je možné zkombinovat s kovem nebo sklem.

Vybírat lze z více než sedmdesáti katalogových prototypů nebo si požádat o individuální originál, vyrobený na přání. Jídelní stůl masiv není naštěstí synonymem pro hřmotnost a těžkopádnost, jak by se dalo předpokládat a nemusí vážit tunu, ale dokáže překvapit lehkostí, vzdušností a stylem. Trendy designová konstrukce v předloze písmena „V“ nebo „Z“, která je vrcholem minimalismu, není žádným problémem. Masiv jde prostě s dobou.

 

Stůl, který vás přežije

Stůl z masivu nevyžaduje náročnou údržbu, je prakticky nezničitelný a v okamžiku jeho pořízení se srovnejte s myšlenkou, že vás přežije. Vícegenerační bytový doplněk je příznivý i z hlediska ceny, neboť jeho pořizovací hodnota se rozpočítá do mnoha a mnoha let, kdy nám bude stůl sloužit.

Minimalismus nachází své příznivce, ale i své odpůrce. Budí vášně i emoce, pozitivní i negativní. Naprosto v klidu mohou ale být vyznavači klasiky. I na ně masiv myslí a má ve své produkci stálé místo. Klasika, to je standard, který se nikdy neomrzí a nikdy nevyjde z módy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download