-0.6 C
Prague
2.12.2020

Podle čeho vybírat střešní krytiny

Výběr té nejlepší střešní krytiny by měl být pro každého majitele domu prvořadou věcí. Jak k němu ale přistoupit? Co vzít v potaz a jakou krytinu vybrat? Pouze, pokud si stavitel dokáže na tyto otázky odpovědět dobře, bude na konci jeho snažení kvalitní střecha, díky které bude bydlení komfortní a bezpečné pro několik dalších generací.

 

Co od střechy požadujeme?

Správně navržená a realizovaná střecha by měla poskytovat domu ochranu před mrazem, deštěm, sněhem, kroupami, UV zářením i proti všem dalším nástrahám, které umí příroda člověku přichystat. Od střechy dnes požadujeme samozřejmě i nehořlavost a dlouhou životnost počítanou minimálně na vyšší desítky let. Parametr, který mnoho stavitelů nebere v potaz, ačkoliv i on se může významně podílet na komfortu bydlení, jsou akustické vlastnosti střešní krytiny (typickým příkladem jsou plechové střechy, ze kterých se při každém dešti ozývá nepříjemné bubnování).

 

Jaké existují typy střešních krytin?

Druhů střešních krytin existuje na trhu velké množství, od nejrůznějších plastů, dřevěných šindelů až po kámen. Nejčastěji však zákazníci sahají po střechách tvořených tvrdými skládanými krytinami (nejčastěji pálené keramické nebo betonové tašky), po plechových krytinách a střešních krytinách založených na asfaltových bitumenech.

 

Střešní krytiny SATJAM

Firma SATJAM představuje českého výrobce kvalitních střešních krytin a veškerého příslušenství. Pokud chcete svůj nákup uskutečnit v prodejně stavebního materiálu, kompletní nabídku těchto střešních krytin naleznete např. ve stavebninách PRO-DOMA. Všechny produkty této značky charakterizuje stoprocentní funkčnost, špičková kvalita zpracování, dlouhá životnost i přívětivá a snadná montáž. Vzhledem k jejich inovativnosti a opravdu skvělým parametrům bychom měli zmínit střešní krytiny SATJAM Grande a SATJAM Trapéz.

  • SATJAM Grande

Střešní krytina SATJAM Grande je skutečně moderním řešením. Materiálem pro její výrobu je vysoce kvalitní plech a její charakteristický široký oblouk doslova románského stylu, nízká hmotnost a další skvělé vlastnosti z ní činí první volbu mnoha stavitelů. Mezi další pozitiva patří životnost na úrovni celého století a široká nabídka barev a povrchových úprav, které umožní vytvořit střechu dokonale padnoucí ke zbytku celého domu.

  • SATJAM Trapéz

Základem pro střešní krytinu SATJAM Trapéz je ocelový plech povrchově upravený žárovým pokovením zinkem, nebo aluzinkem. Na tuto vrstvu může být samozřejmě nanášeno klasické lakování a můžete upravit design střechy přesně podle potřeb konkrétní stavby. Tento materiál, který je možné snadno použít i pro fasády nebo v interiérech, lze opatřit i antikondenzační úpravou, nebo perforací, která umožní jeho aplikaci i v prvcích pro akustický útlum. I SATJAM Trapéz charakterizuje použití špičkových materiálů a dlouhá životnost.

 

Střechy na celý život

Střešní krytiny SATJAM, stejně jako veškeré potřebné klempířské nářadí a nezbytné doplňky (např. větrací pás hřebene, spojovací materiál, sněhové zábrany, mikroperforované difúzní fólie apod.) najdete v prodejnách PRO-DOMA, které tvoří nejširší síť obchodů se stavebninami v České republice. Pokud se stavba nebo rekonstrukce zahrnující montáž střešní krytiny bude v blízké době týkat i vás, neváhejte kontaktovat prodejce právě v prodejnách PRO-DOMA. Špičkový servis i odborné poradenství bude nedílnou součástí vašeho nákupu.

Související příspěvky

S péčí řádného hospodáře

redakce

Stropem uniká více jak třetina produkce tepla, víte o tom?

redakce

S alergeny v koberci si poradí hloubkové strojové čištění

Veronika