8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Máte rádi pohádky, ale už je máte několikrát zhlédnuté? Zkuste jejich moderní verze

Pohádky od Disneyho patří k těm nejlepším, takže je i tak nějak samozřejmé, že už je každý z nás viděl, a mnohdy ne jednou, takže se na to člověk nechce koukat pořád dokola. Takže máte náladu na pohádkový konec, ale nová pohádka v nedohlednu. Co s tím?

Jsou filmy, které klasické a známé příběhy převedl do naší doby. Například popelka, ta má už několik svých moderních verzí. Ale znáte film Cindy? Jedná se o jednu z prvních moderních popelek vůbec, kde hlavním hrdinou není populární princátko školy, nýbrž skutečný princ. A jaká je naše popelka? Laskavá a mírumilovná zrovna ne.

Cindy je naopak divoké povahy, která si ráda prosazuje svou. Její otec na ni nemá čas a se svou macechou Muriel a s nevlastními sestrami se nesnese. Nakonec s nimi odjede do Říma, kde má v plánu trávit čas z Miziem, se kterým se seznámila na letišti. Muriel jí ho ovšem neschvaluje, protože je to obyčejný vandrák z ulice, který se jí hnusí naprosto vším, protože Muriel si potrpí na snobskou společnost. Ona sama se své dcery snaží protlačit do římské aristokracie.

Nakonec se ukáže, že Mizio není vůbec takovým vandrákem, jak působil, ale je naopak nejlepší partií, jakou si kdy mohla představit. Tato skvělá komedie o lásce mezi prudkou New Yourčankou a italským aristokratem je opravdu výbornou alternativou pohádky, která se  okořeněná skvělými vtípky. Proto ji určitě doporučuji.

A jakou skvělou věc jsem v poslední době ještě objevila? Úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění sedaček a koberců Brno,  která nabízí čištění koberců. Potřebovali jsme dát něco babičce k narozeninám a toto mělo opravdový úspěch, stejně jako film Cindy, který zase dostala sestřenice k svátku.

Renovace a čištění zašlých podlah. Strojové čištění, voskování podlah, linolea Brno

Živím se jako fotograf a jako ateliér používám jeden pronajatý byt, kde je hodně dobré světlo a je i v dobré lokalitě. Ale už se mi v něm prostřídalo hrozně moc klientů, což se hodně podepsalo na podlaze, která začala být fakt zašlá. Později to začalo být neúnosné a už mi začalo být nepříjemné, že bych měl fotit v takovém prostředí. Takže jsem si sedl k počítači a snažil se najít firmu, která čistí podlahy. Nakonec jsem si vybral A SERVIS LIPKA, s.r.o., impregnace, voskování a čištění podlah Brno. 

 

38617171 - close up blue polishing machine on the stone floor

Tato firma už na svých internetových stránkách píše, jakým způsobem postupují, takže nás přesvědčili o tom, že bych to mohl vyzkoušet. Navíc spousta lidí je na internetu vychvalovala, takže jsem se nebál do toho investovat. Kontaktoval jsem je a domluvili se na termínu.

Pracovníci firmy dojeli ve sjednaný den přesně na čas a pustili se do práce. Celkem přijeli tři zaměstnanci, a byli velice milí a opatrní ke všem věcem, co se v ateliéru vyskytovaly. Na čištění použili dva druhy chemií, kdy jim pod první chemií nečistoty nepustily a pod druhou už ano. Důkladně vše kartáčovali kotoučovým strojem a podlahu setřeli. Musím uznat, že podlaha najednou prokoukla a hned jsem se v ateliéru cítil lépe. Jsem s nimi velice spokojený a není nic, co bych jim mohl vyčíst. Snad jen vyšší cenu, jenže podlaha vydrží čistá opravdu dlouho, takže se to ve výsledku vyplatí i finančně, jen se člověk nesmí nechat hned odradit a podívat se na to ze širšího hlediska. Takže pokud poptáváte čištění podlah Brno, určitě se toho nebojte a vyzkoušejte tuto úklidovou společnost.

 

 

Související příspěvky

Čištění koberců v Brně s úsměvem

majda

S péčí řádného hospodáře

redakce

Dekorace v podzimních barvách

redakce