Minimalismus vede současné trendy

 

Pokud sledujete nové trendy v nábytkářském designu, jistě jste si všimli, že v tomto oboru se stále něco odehrává. Nábytkářská firma Natuzzi Italia, která je uznávaná odbornou i laickou veřejností, přináší tyto trendy vždy jako první. Tentokrát spojila svoje jméno s renomovanými italskými architekty nábytku Robertem Tapinassi a Maurizem Manzoni.

Minimalistický styl, vzdušnost, lehkost, členité zóny, pohovka jako solitér a ústup od opěrek hlavy to jsou znaky této italské kolekce.

Mauricio je učněm Tapinassiho, později spolu založili designové studio. Z jejich vzájemné spolupráce vznikly dvě novinky pohovek Herman a Kendo.

Díky prodejnám firmy Natuzzi Italia si pohovky nyní můžete přijít prohlédnout a obdivovat, případně rovnou koupit i na českém trhu.

 

Herman

Každý, kdo si přečetl knihu Moby Dick si při pohledu na záda nebo boky této pohovky řekne:

„To je přeci zadní ploutev Bílé velryby!“ Tak přesvědčivě ji evokují elegantní prvky z kovu, které zdobí zadní a boční strany sedačky. Díky nim to pohovce Herman sluší při jakémkoliv umístění v prostoru, doslova se může pyšnit i svými zády. Z jejích jednotlivých dílců lze sestavit klasiku do U i L, ale také naprosto netradiční sestavu do Z. To znamená, že se takto dají vytvářet komfortní zóny, kde se navzájem nikdo nevyrušuje. Tradičně ruční zpracování v nejvyšší kvalitě lze zvolit dle přání v látce nebo kůži. Provedení v kůži nadále také zdobí ruční prošívání, které kromě ozdobné funkce zajišťuje též stabilitu čalounění. Dalším netradičním materiálem je Manopesca, kterážto se tváří jako broušená kůže, ale vlastnostmi je podobna neoprenu. Nyní jsou v nabídce dva nové odstíny šedé barvy. K odpočinku jsou uzpůsobené mechanicky polohovatelné, opěrné polštáře. V náplni polštářů je polyuretan a na něm vrstva peří, v zadní části jsou pak umístěny větrací otvory. Polštáře stačí pouze načechrat jako klasické péřové polštáře a pak se příjemně usadit. V nabídce jsou také dva druhy stolků v kombinaci mramor a kov, přičemž prvky z kovu u stolků i pohovky spolu korespondují.

 

Kendo

Tato pohovka je novým mistrovským dílem dvojice Manzoni a Tapinassi. Na podnož použili dřevo kouřového dubu nebo ořechu. Tato ušlechtilá dřeva se středovým prvkem z mosazi propůjčují pohovce vzhled solidní stability a elegantního vzhledu. Podélné prošití opěrné části, které je kromě optického efektu funkčním předělem, není jen dalším výrazným atributem, ale rovněž umožňuje opravdu skvělou oporu zad. Tato pohovka je vskutku příjemná na sezení. Chytře vyřešeny jsou také boční opěrky. Tvarované jsou tak, že si na ně můžete například položit sklenku vína nebo ovladače od TV. Zajímavá je též varianta pohovky bez opěrky po jedné straně. Výsledným efektem je viditelná minimalistická vzdušnost a lehkost v prostoru. Také tato pohovka je kompozičně prostorově variabilní. Jednotlivé dílce mají skryté spojovací prvky, takže se nemusíte vázat na jedno pevné uspořádání.

Šikovně řešené ukotvení prostoru mezi dílci vás oprostí od hledání zapadlých věcí mezi nimi. Užitečné a chytré řešení, to je to, čím oba designéři potvrdili, že ve firmě Natuzzi Italia myslí nejen na efekt, ale i praktičnost.

Z potahových látek je momentálně hitem nový, velice odolný materiál Rizzoli a opět populární samet.

Natuzzi Italia nabízí v nové kolekci mnoho dalších zajímavých pohovek, jež by se mohly stát vašimi stálými společníky.

www.natuzzi.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download