8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Na co si dát pozor při koupi ojetého vozu?

Každý den hledá na našem trhu ojetý automobil k nákupu několik tisíc zájemců. Nabídka ojetých vozů je v současnosti velmi pestrá, ale ne všechny nabídky jsou korektní a vyhovující. Bohužel stále velké procento zákazníků není s nově pořízeným ojetým autem spokojeno. V drtivé většině případů za nespokojenost může nedostatečná pozornost při výběru a koupi vozu. Jak vybírat ojeté vozy a na jaké skutečnosti se zaměřit, abyste se nenapálili?

Od koho kupujete?

Jako první byste se měli zaměřit na to, od koho ojetý vůz kupujete. Existuje totiž hned několik možností. Zřejmě nejjistějším řešením je nákup auta od členů rodiny nebo od blízkých známých. Znáte jejich původ i to, jak se o ně předchozí majitel staral. Další možností je se obrátit na specializovaného prodejce ojetých vozů, tedy autobazar. Autobazar nabízí u aut také záruky. Za nejvíce nebezpečný způsob je považován nákup auta přes internetový inzerát. Zde máte totiž minimální informace o samotném prodejci i o automobilu.

maximagazin.cz_auto-vyhybka_cz_01

Konstrukční stav vozu

Co by vás dále při nákupu mělo rozhodně zajímat, je konstrukční stav vozu. Je třeba prohlédnout detailně karoserii, zda nebyla bouraná, ale i podvozek a motor auta. Číslo motoru musí sedět s číslem uvedeným v TP. Ojeté vozy mají velmi často přetočený tachometr. Jak poznat tento problém? Přečtěte si tento článek, informující o tom, jak při nákupu ojetého automobilu nenaletět.

maximagazin.cz_auto-vyhybka_cz_02

Právní stránka vozu

Výběr a koupě ojetého vozu by ale neměly záviset jen na konstrukčním stavu vozu, ale měli byste si také zjistit, jak je na tom automobil po stránce právní. V poslední době totiž stále přibývá případů, kdy jsou automobily zatíženy ještě úvěrem nebo exekucemi. Nový majitel by pak musel tyto finanční zátěže ještě uhradit. V tomto případě je vhodnou volbou kupovat auta u spolehlivých autobazarů. Ty vám totiž dají záruku na to, že vůz je po právní stránce v naprostém pořádku.

Související příspěvky

Nejvýhodnější forma financování automobilu? Operativní leasing!

redakce

Dejte vaší garáži nový kabát!

redakce

3 nejčastější hříchy, které pácháme na našem vozidle

majda