4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Na Špičáku konec roku v „plné palbě“, vše je otevřeno. Silvestrovský sjezd pochodní po dvou letech konečně bez bot

Den před Silvestrem pro děti sjezd světlušek na Spodní Šanci, kde je premiérově otevřena i funline .

Špičák, Železná Ruda, 28. 12. 2017.  K osmdesáti centimetrům dnes do rána připadlo dalších cca deset čerstvého sněhu a šumavský Špičák tak před Silvestrem 2017 hlásí skvělé podmínky. „ V provozu je kompletně celý areál. Hlavně děti už „brousí“ zatáčky na nově otevřené funline na Spodní Šanci a otevřen máme také snowpark na Lubáku.“ říká k aktuálním podmínkám provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Loni touto dobou se lyžovalo na jedné liniové sjezdovce a rodinné spodní Šanci. Silvestrovský sjezd pochodní po nejprudší české sjezdovce Šance se pak proměnil v nucený pochod na botách. „Podmínky jsou ale letos parádní, kupříkladu včera byl podle mě jeden z nejlepších dnů na lyžování. Zavítalo k nám skoro 1800 návštěvníků, což už je u nás nadprůměrná návštěva,“ dodává Kasík.

V sobotu 30. prosince pořádá areál tradiční akci pro děti na Spodní Šanci. Od půl šesté večer začíná volné lyžování se soutěžemi pro děti s lampiony – sjezd světlušek. Akce je s hudbou a občerstvením. Na její závěr bude zapálen oheň a odpálen ohňostroj. Děti lyžují zdarma.

A potom: I když vím, že řada z vás již info psala v minulých dnech a pamatuje si z předchozích let tento náš evergreen už skoro nazpaměť, tak přesto doplňuju: 

V neděli na Silvestra pořádá místní Horská služba ve spolupráci se Ski&Bike Špičák tradiční noční zdolání nejprudší české sjezdovky Šance s pochodněmi v rukou. Letos poprvé po dvou letech konečně na lyžích.

Letošní 43. ročník „Sjezdu pochodní“ začíná programem v 17,00 hodin. Pod dojezd strmého svahu se tak přijdou rozloučit se starým rokem lyžaři a dalších návštěvníci zdejších hor (vždy se tady sejde cca 1000 – 2000 lidí). Samotný sjezd s pochodněmi začíná okolo 17,30 hodin. Připraveno je občerstvení, rozdělaný oheň, hudební produkce, večerem provází moderátor. Silvestrovský večer na špičácké sjezdovce pak jako vždy zakončí velký ohňostroj.

A pro kontinuitu info opět doplňuji historický přehled této akce. Na trati jediné černé sjezdovky areálu Ski&Bike Špičák se v současné podobě koná od Silvestra roku 1972. Dvakrát byla kvůli nedostatku sněhu úplně zrušena. V roce 2006, kdy řádil orkán Kyrill, pak sešli jeho účastníci sjezdovku na botách, stejně tak v přechozích dvou letech (Silvestry 2015 a 2016). Původ této tradice ale sahá už do roku 1948. V roce 1951 musela být kvůli hraničnímu pásmu přerušena a obnovena byla znovu v zimě 1957. Tehdy se ale sjížděly jiné sjezdovky i úseky.

Další aktuální info na www.spicak.cz.

Související příspěvky

Jak se nejlépe postarat o štěně

redakce

Pronájem chalupy v Krkonoších

majda

Autumn in Prague

redakce