17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Na šumavském Špičáku otevřeli další sjezdovku s vlekem

Od tohoto pátku poprvé večerní lyžování. V sobotu začínají víkendové lyžařské kurzy pro děti.

Pár mrazivých dnů tohoto týdne umožnilo v šumavském Ski&Bike Špičák zasněžit další sjezdovku, takže aktuálně jsou otevřeny dvě trati. „Ve středu 8.ledna jsme v celé její délce otevřeli rodinnou Spodní Šanci a v provozu je tak zároveň po lanovce i další vlek. Počínaje tímto pátkem, následně pak v sobotu a ve středu se na ní bude konat i večerní lyžování od 18,30 do 21 hodin,“ uvedl k aktuálním podmínkám ředitel areálu Vladimír Kasík.

Od konce prosince se tady zatím lyžovalo na hlavní trati v kombinaci horního úseku trojky Slalomové a dolní části dvojky U zalomeného. K dispozici je stále též lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem pro nejmenší děti před chatou Blaženka. Nově pak taky bude pod hotelem Sirotek o víkendu zprovozněn ručičkový vlek pro nejmenší děti z lyžařské školy.

Od této soboty zahajujeme šestitýdenní oblíbené víkendové kurzy pro děti, kterých se nám letos přihlásilo rekordních téměř 400. Dělali jsme maximum proto, aby i v těchto na zimu u nás zatím skoupých podmínkách měly kde lyžovat,“ dodal V.Kasík.

V největším šumavském středisku Plzeňského kraje se stále lyžuje za výhodnější ceny vedlejší sezony (při nákupu online o 5 procent levnější skipasy než u kas). Víkend by tu měl být díky inverznímu počasí, na rozdíl od mlhavých a zatažených nížin, s jasnější oblohou. Přírodní sníh ale předpovědi zatím v pár nejbližších dnech nehlásí.

Každý den je ve Ski&Bike Špičák otevřena lyžařská škola, půjčovna, servis lyží a všechna gastro zařízení. Lanovka na vrchol Špičáku, kotva na Spodní Šanci a vleky pro děti včetně pohyblivého koberce jsou v provozu od 8.30 do 16 hodin. Večerní lyžování na Spodní Šanci každý pátek, sobotu a středu od 18.30 do 21 hodin, poblíž je občerstvení v novém vyhřívaném stanu a v chatě Blaženka.

Další aktuální info na www.spicak.cz

Související příspěvky

Prečítajte si 7 tipov na najlepší darček pre golfistu

majda

Chystáte se v zimě za sluncem? Na tohle si dejte pozor

redakce

Teambuildingy v duchu dobrodružných reality show jsou současným hitem

redakce