12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Na svatbu jako host – co na sebe?

Svatební sezóna už pomalu odstartovala. I když žádnou veselku neplánujete, je dost možné, že obdržíte pozvánku se takové významné společenské události zúčastnit jako host. Především dámy v takovém okamžiku značně znervózní, protože vybrat vhodné oblečení představuje poměrně složitý úkol.

 

Neudělejte faux pas

Respektovat musíte určitá nepsaná pravidla, která vás zachrání před nepříjemným faux pas. V každém případě platí, že středem pozornosti musí zůstat nevěsta. Vždyť tento den patří především jí. Nesluší se proto, aby se nějaká dáma snažila „trumfnout“ její vzhled, například tím, že si oblékne oděv podobný stylu jejích svatebních šatů. Rovněž bílá barva by měla být tabu, ta je totiž vyhrazena výhradně budoucí novomanželce.

 

Respektujte přání nevěsty

V posledních letech bývá dresscode mnohdy uveden i na svatební pozvánce. V takovém případě byste měli přání nevěsty a ženicha respektovat. A to i v případě, že budete muset svatební den „přežít“ ve vaší ne zrovna oblíbené barvě. Máte-li však při výběru ponechánu volnou ruku, pak záleží volba čistě na vás.

 

V úvahu vezměte počasí i místo konání

Při rozhodování vezměte v potaz i roční období, ve kterém se veselka koná. V horkých letních dnech nešlápnete vedle v dlouhých splývavých společenských šatech různých střihů a barev. Rovněž samotné místo svatby hraje nezanedbatelnou roli při výběru oblečení. Do kostela se nehodí krátké, sexy šaty s hlubokým výstřihem a odhalenými rameny. Při neformální svatbě pod širým nebem někde na louce si bez obav můžete dovolit uvolněnější styl oděvu v podobě krátkých šatů, které doplníte pohodlnými balerínami.

 

Nesnažte se vynikat

Nepřeceňujte ani nepodceňujte výběr oblečení. Příliš okázalá, nápadná a honosná róba ani tričko a džíny se na takovou událost nehodí. I zde platí pravidlo zlaté střední cesty. Preferujte střídmost, jednoduchost, ale nebojte se vnést ani trošku individuality. Jednobarevné šaty v pastelových tónech sladěné se zajímavými a jemnými doplňky, jednoduché lodičky a malá kabelka do ruky budou to pravé. Pokud se navíc barevně sladíte s partnerem, stane se z vás doslova ukázkový pár!

Související příspěvky

Šperky podle typů žen – jakým kouskem uděláte radost?

redakce

Tuny odpadu a znečištění vody – to je skrytá strana módního průmyslu. Podporujte firmy, které myslí ekologicky!

majda

V čem vyrazit na ples?

majda