12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Nechce se vám ve vedrech běhat? Zhubnete i při rychlé chůzi

Že se vám v letních vedrech nechce běhat? Máme pro vás dobrou zprávu – zhubnete i při rychlé chůzi. Jak se jí věnovat a co by mělo být nezbytnou součástí výbavy?

Nejčastější chybou začínajícího běžce je jednoduše už jen to, že běhá. Mnoho nadšenců totiž začátky přežene, následně si pohyb zprotiví a skončí tam, kde byli. Klíčem je přitom začínat pomalu – a obzvláště při vysokých letních teplotách je vhodné tělo spíše šetřit. Jak na to? Přece rychlou chůzí! Ta je skvělým spalovačem tuků, navíc si ji můžete postupně zpestřovat krátkými úseky v běhu. Na co při rychlých procházkách nezapomenout?

Vyberte si vhodný outfit a můžete začít

Hurá, rozhodli jste se pro pravidelnou rychlou chůzi či indiánský běh, při kterém chůzi střídá běh a naopak? Pak není nic snazšího, než vyrazit! Potřebujete jediné: pohodlné a komfortní oblečení s přívlastkem funkční. Proč sáhnout po sportovním oblečení? Vše je v materiálu. Speciální materiály jsou přizpůsobeny potřebám těla, nárokům prostředí, potu. Jedině tak se budete cítit komfortně i při lovu endorfinů. S čím se nespletete? S ověřenými sportovními značkami. Sportovní tepláky nebo legíny Nike udělají skvělou službu při procházkách a túrách do přírody.

TIP: Namotivujte se potěšením. Udělejte si radost a už dopředu si pořiďte sladěný sportovní outfit. Hned budete mít chuť vyrazit!

Pozor na výběr obuvi, pohodlí je klíčové

Rychlá chůze je podle odborníků zdravá a spjatá s hubnutím, ale v čem můžete udělat chybu? Háček je v obuvi. Nesprávné obutí může ústit až do nepříjemných zranění. Vybírejte obuv rozvážně a testujte, testujte, testujte. Boty by měly být komfortní, zároveň však pevné v kotníku. Nezapomeňte si vybrat takové tenisky, které jsou určeny na vámi zvolený povrch. Boty se mohou lišit nejen obdobím, pro které jsou vhodné, ale zejména pak materiálem a vzorkem podrážky. Jinou obuv využijete na horách, jinou ve městě. Náš tip? Nebojte se nechat si poradit.

TIP: Boty Nike využijete pro jakoukoli příležitost. Mnoholeté zkušenosti výrobce odráží každý jednotlivý model nejen sportovní obuvi pro malé i velké.

Chcete začít? Začněte hned bez zbytečného odkládání

Jaký další zádrhel je třeba překonat při cestě za vysněnou formou? Hlavu! Právě mozek vám často zašeptá, že začít stačí od pondělí, od zítřka, možná až příští měsíc. Jak uspět a začít se hýbat? Prostě běžte hned! A že potřebujete ještě více motivace? Přizvěte si na pomoc nejen dobrou hudbu do sluchátek, která vás příjemně nakopne. Vyběhněte na procházku s parťákem. Nemusí jít jen o kamarádku, partnera či sourozence, ale třeba i o vašeho čtyřnohého miláčka. Proč? Odpověď je jednoduchá, psí radost vás nenechá couvnout a vaše nová rutina bude potěšením pro vás oba!

TIP: Proč při chůzi hubnete lépe než při běhu? Může za to tepová frekvence. Schválně si zjistěte, jaký tep potřebujete udržet pro efektivní spalování tuku a pomocí chytrých hodinek si ověřte, jaký tep máte při běhu a jaký při chůzi. Svižné procházky si nejspíš zamilujete!

Související příspěvky

Nová kolekce halenek na Modestia.cz

redakce

Dámské náhrdelníky

redakce

Dopřejte blond vlasům jarní péči

majda