15.7 C
Prague
24.3.2023
MaxiMagazín

Nejen prvňáci potřebují kvalitní školní batoh

Může se to zdát neuvěřitelné, ale tento rok se na začátek školy těší nejen prvňáčci. Do školy ale potřebují děti mnoho učebnic a těžkých věcí, které nosí v tašce na zádech. Vybírat školní batoh tak musíme velmi pečlivě.

 

Velká zátěž

Ve vyšších ročnících už si žáci umí připravit věci do školy sami, menším dětem musí pomáhat rodiče. Často se tak sami zhrozí nad tím, co vše musí dítě do školy nosit a kolik to váží. Každý předmět má jinou učebnici, pracovní sešit, sešit na zapisování, k tomu penál, svačina, láhev na pití, přezůvky a batoh do školy najednou váží mnoho kilogramů. Ty pak naše dítko musí na svých zádech nosit cestou do školy a z ní a také ve škole při přesunu na oběd či do šatny. S nekvalitním batohem nebo taškou mu zakládáme na bolesti zad v budoucnu a špatný zdravotní stav. Vadné držení těla má dnes už mnoho dětí ve věku od šesti do osmi let, problémy se zády už žáci prvního stupně základní školy. Vše ještě více zhorší těžký a špatně padnoucí batoh, který nesedí a špatně rozkládá váhu zátěže. Zdraví dětí mělo být na první místě, proto i školní batoh musí dobře sedět, být lehký a zároveň pevný a neničit záda a naopak poskytovat při nošení i větší váhy pohodlí.

 

Rozložení váhy

Kvalitní školní batoh je anatomicky tvarovaný a má vyztužená záda s perfektním odvětráváním. Z výletů a sportovních aktivit sami víme, že zpocená záda nejsou nic příjemného a pokud batoh nemá vyřešené odvětrávání, brzy ho školák začne kvůli lepšímu komfortu nosit na jednom rameni, což je nežádoucí. Stejně důležité jako pevná záda jsou nastavitelné, pohodlné popruhy, protože právě ony zodpovídají za to, že batoh dobře sedí, je přitisknutý na zádech a váha je rozložená. Správně nastavený bederní pás dokáže odlehčit až polovinu zátěže a batoh stabilizuje na zádech. Školní taška nebo batoh pak samozřejmě musí také dobře vypadat, jinak je děti budou odmítat nosit. Ideální je tak nechat volbu designu na nich, ale umožnit vybírat jen ze zdravých a kvalitních batohů.

Sebekvalitnější batoh ale nebude plnit svou funkci, když ho dítě nebude nosit správně. Nečekejte až na začátek školy a zkuste svou ratolest učit správným návykům na společných procházkách a výletech.

Související příspěvky

Vybíráte kávovar pro domácí použití? Poradíme jakému dát přednost a na co se při výběru zaměřit

redakce

Proč je online marketing důležitý pro business?

redakce

Instantní káva je odpad, lepší je ta z kávovaru

majda