Nenechte se otrávit zimou!

 

Třeskuté mrazy dávají neomylně najevo, že zima je tady v plné síle. Jak si tím nenechat zkazit náladu, nepropadnout chmurám a hlavně se neklepat zimou? Přinášíme tipy, díky nimž vám bude příjemně teplo navzdory minusovým hodnotám.

 

Upravte jídelníček

Správné prohřívání by mělo přicházet hlavně zevnitř, tedy skrze ty správné pokrmy, které do organismu dodají teplo přirozeně. V zimním jídelníčku určitě nesmí chybět tepelně upravená zelenina, ovesná kaše, vejce, ryby a nejrůznější druhy koření. Z tekutin skvěle funguje kakao nebo černý a bylinný čaj dochucený medem.

 

Udělejte si to hezké

I ledové dny si můžete zpříjemnit, třeba tím, že si nakoupíte zásobu čajů, pořídíte si svíčky, kterou vnesou živé teplo, nebo aromalampy, které vykouzlí útulnou atmosféru. Doslova divy pak dovedou hřejivé materiály, kožešiny,teplé deky, plédy, koberce s vysokým vlasem,flanelové, žerzejové nebo froté povlečení. Opticky teplo dodají i ty správné barvy, vedle rozhodně nešlápnete s červenou, oranžovou nebo žlutou, které evokují horký slunečný den. Uplatnění najdou na kobercích, závěsech či polštářcích. Investujte také do osvětlení, které zajistí pocit zatepleného prostoru.

 

Dopřejte si koupel

Dopřejte si hřejivou lázeň, která prokrví vaši pokožku, jež chladem trpí nejvíce. Napusťte si vanu plnou horké vody, kápněte do ní speciální esenciální oleje. Relaxační koupel navíc nastartuje váš metabolismus a ještě zlepší náladu, což v těchto pošmourných dnech, kdy na nás chmury útočí ze všech stran, potřebujeme jako sůl.

 

Přitopte si

Základem je mít nohy v teple. Pokud vás zebou i při sezení v křesle nebo u počítače, pak přidejte nejen huňaté ponožky a teplé pantofle, ale i přenosné topidlo. Skvělou službu vám prokáže například elektrický teplovzdušný konvektor EK-2006 od společnosti Orava, který vnese teplo domova i tam, kde nefungují radiátory a kamna. Jednoduše ho zapnete do elektrické sítě a za chvíli už si můžete užívat příjemně vyhřáté místnosti. Disponuje třemi stupni nastavení teploty – výkon 750, 1250 či 2000 W. Nechybí mu ani bezpečnostní funkce proti přehřátí. V případě potřeby můžete konvektor zavěsit i na zeď. Tak zůstaňte v teple i v těch nejchladnějších dnech!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download