Starého psa novým kouskům nenaučíš aneb Proč staří lidé nejdou s dobou?

 

Všechny starší lidi nelze házet do jednoho pytle a určitě se najdou i tací, kteří se snaží udržet tempo se stále se zrychlujícím technologickým pokrokem. Většině však moderní vymoženosti nic moc neříkají a jsou spokojení (i přes naléhání mladší generace) se starými a ověřenými věcmi. Proč tomu tak je?

 

Nové je moc složité

Moderní doba je plná věcí, které výrazně usnadňují každodenní život. K dispozici máme chytré pračky, myčky nádobí, telefony, počítače, internet a mnoho dalšího, co považujeme za zcela běžné. Starší generace to však vidí zcela jinak. To, co nám připadá samozřejmé a jednoduché, protože se s tím setkáváme či to používáme každý den, je pro ně složité. Zatímco my nedáme telefon z ruky, oni bez mobilu žili třeba celý život, a proto také mají pocit, že nic takového vlastně nepotřebují.

 

Váží si věcí

Je smutné, že dnes se každý honí za tím, co je nejnovější a tudíž i patrně nejlepší. Konzumní doba má za následek to, že si lidé mnohdy neváží toho, co mají. Ne tak starší generace. Protože vyrůstali za doby, kdy byl nedostatek, svého majetku si váží a starají se o něj. Proč kupovat novou televizi, když ta stará ještě dobře slouží? Zcela jiný přístup mají i v případě, kdy věc přestane fungovat. Pokud se jim něco rozbije, nejdou koupit hned nový kousek, ale snaží se najít způsob, jak jej opravit. Možná i proto tolik starších lidí vlastní staré modely automobilů. Zatímco moderní typy aut sice nabízí vymoženosti jako je dálkové ovládání centrálního zamykání, automatická převodovka, imobilizér či podobné bezpečnostní prvky ovládané pomocí autoklíče, v případě poruchy s ním v garáži nic moc neuděláte. Starší auta oproti tomu nabízí domácím kutilům spoustu příležitostí, jak je vylepšit nebo opravit.

A co vaši rodiče nebo prarodiče? Jsou ze staré školy nebo se snaží jít s dobou?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download