8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Nepodceňujte nebezpečí plísní a braňte se proti nim účinným LSG nátěrem

V mé koupelně se už pravidelně několik let tvoří v okolí okna plísně. Vždycky jsem to řešil savem. Plísně jsem nastříkal a měl jsem na nějakou dobu pokoj, pokud jsem ještě nezapomínal pravidelně větrat, plísně se objevovaly méně často. Když se ke mně ale přistěhovala moje přítelkyně, musel jsem začít plísně řešit rozhodněji.

Přítelkyně nechápala, jak jsem to mohl tak dlouho neřešit. Neustále mi předčítala články, které našla na internetu, o tom, jak jsou plísně nebezpečné, jak negativně působí na naše zdraví a jaké nemoci nám mohou způsobovat. Když mě konečně přesvědčila o zdravotních rizicích, začala hledat články o tom, jak je savo na plísně neúčinné, protože zlikviduje jenom viditelný projev plísně, ale ne její podstatu.

Už jsem měl těch přednášek dost, navíc se přítelkyni její záměr podařil a neodstraněná plíseň mě začala děsit. Pustil jsem se do pročítání diskuzí a nejrůznějších článků, ve kterých byly rady, jak se s plísněmi vypořádat jednou provždy. Nejsem žádný kutil, takže některé sice pravděpodobně účinné postupy jsem musel okamžitě zavrhnout. Zaujala mě však možnost nanesení ochranného nátěru, který zamezí zvýšení vlhkosti a tak nedojde ke vzniku plísní. I přítelkyni se tato možnost líbila, proto jsme se spojili s A SERVIS LIPKA, odstranění plísní Praha, který tento ochranný nátěr nabízí, jmenuje se LSG protiplísňový nátěr.

Pracovníci A SERVISU museli nejprve kartáčem odstranit plíseň z celého povrchu. Toto muselo být provedeno velice pečlivě, nesměl zůstat jediný plísňový zárodek. Detailně vyčištěnou plochu poté ošetřili dezinfekčním a čisticím chemickým roztokem. Druhý den už bylo možné nanést samotný nátěr. LSG nátěr nám zatím funguje bezvadně, plísně jsme u nás od té doby neviděli.

Jak poznat, že vaše kočka má chřipku a jak ji léčit

V zimě netrpí chřipkou jen lidé, ale i naši domácí mazlíčci včetně koček. Samozřejmě nejlepší je nepodcenit prevenci. Váš mazlíček by měl být v teple a vyhýbat se průvanu a chladným místům. Venkovní kočky mění v zimě srst na viditelně hustší, ale tzv. gaučové kočky jsou k nemocem náchylnější. Proti vážnějšímu onemocnění – chřipka, rýma se jako prevence podává vakcinace s živými oslabenými nebo inaktivovanými viry. Ale někdy ani prevence nepomůže.

64650564 - black cat lies on the carpet with eastern-style patterns at home and resting, looking to camera.

A jak poznáte, že vaše kočka není úplně v pořádku? Má pomalejší pohyby, je mazlivější a má silný vodičkový výtok z nosu, zvýšenou teplotu, apatii a nechutenství. Rozhodně nic nezanedbávejte a kontaktuje veterináře alespoň po telefonu, ale samozřejmě bude nejlepší, když ho navštívíte. Při domácí léčbě je důležité uvolnit dýchací cesty, zajistit příjem potravy a tekutin a potlačit sekundární infekci. Krmivo by mělo být chutné, aromatické, spíše kašovité a teplé. Dále šetrně odstraňujte pomocí očních kapek, Vincentky nebo borové vody vytvořené krusty v oblasti očí a nosu. Potom bude vaše kočka opět jako rybička a bude vám opět s radostí běhat po bytě.

Proto péči o své mazlíčky nezanedbávejte. A stejně tak nezanedbávejte péči o váš koberec. Tam už ale domácí čištění nedoporučujeme. Nejlepší, co můžete udělat, je nechat si ho pravidelně čistit od úklidové firmy A SERVIS LIPKA, strojové čištění koberců Praha 2. Tato firma nabízí to nejkvalitnější strojové čištění, které váš koberec určitě ocení a bude vám tak sloužit ještě hodně dlouhou dobu.

 

Související příspěvky

Jak napravit extrakční čištění koberců? Strojní kotoučové čištění koberců Praha 3

Veronika

Krb do nízkoenergetického či pasivního domu

majda

Bez teplé vody se blbě žije

redakce