Konec roku 2016 na Špičáku: Světlušky pro děti na lyžích, pochodně (zatím) na botách

 

Tradiční akce Horské služby k rozloučení se starým rokem na Špičáku se ale určitě koná v sobotu 31.12. od 17 hodin pod nejprudší českou sjezdovkou

Špičák, Železná Ruda, 29. 12. 2016. Šumavský Špičák má stále otevřenu hlavní liniovou sjezdovku pro sportovní lyžaře (horní část č.3 Slalomová, ve spodní polovině č.2 U zalomeného), rodinnou Spodní Šanci, sjezdovku k parkovišti a dětský areál s pohyblivým kobercem před chatou Hanička. V posledních dvou dnech připadly 2-3 cm přírodního sněhu, podle předpovědi mělo nasněžit 20.

„Lyžuje se absolutně bez front, na vleky se nečeká. Technické zasněžování se nyní zatím také zapnout nedalo, mrazy nebyly tak veliké. I když zatím jedeme v omezeném provozu, jde o první zimu po třech předchozích, kdy se u nás v období mezi Vánoci a Novým rokem dá lyžovat. Z tohoto pohledu můžeme být my i lyžaři spokojeni,“ uvedl provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Jen pro zajímavost loni touto dobou přepravovala lanovka na vrchol Špičáku pouze pěší turisty

Zítra (v pátek) 30. prosince připravil areál akci pro děti na Spodní Šanci. Od půl šesté večer začíná volné lyžování se soutěžemi pro děti s lampiony známé jako sjezd světlušek. Akce je s hudbou a občerstvením. Na její závěr bude zapálen oheň a odpálen velký ohňostroj. Děti lyžují zdarma.

V sobotu na Silvestra pak ve spolupráci s areálem pořádá místní Horská služba tradiční noční zdolání nejprudší české sjezdovky Šance s pochodněmi v rukou. Bohužel již podruhé za sebou opět nejspíš jen na botách. Nejprudší česká sjezdovka Šance je přírodním svahem, který se technicky nezasněžuje a sníh v těchto dnech nenapadl skoro žádný. Přesto pokud by počasí přálo a do soboty připadl nějaký sníh, pojede se na lyžích.

Nic ale nebrání tomu, aby se opět po roce přišli pod dojezd Šance rozloučit se starým rokem stovky (některé roky zde byly až 2 tisícovky!) lyžařů a dalších návštěvníků zdejších hor. Letošní 42. ročník „Sjezdu pochodní“ začíná programem už v 17,00 hodin. Pochod nebo případně sjezd s pochodněmi na lyžích začíná v cca 17,30 hodin. Připraveno je občerstvení, rozdělaný oheň, hudební produkce, večerem provází moderátor. Silvestrovský večer na špičácké sjezdovce pak jako vždy zakončí velký ohňostroj.

A jen pro kontinuitu info doplňuji historický přehled této akce. Na trati jediné černé sjezdovky areálu Ski&Bike Špičák se v současné podobě koná od Silvestra roku 1972. Dvakrát byla kvůli nedostatku sněhu úplně zrušena. V roce 2006, kdy řádil orkán Kyrill, pak sešli jeho účastníci sjezdovku na botách, stejně tak vloni (rok 2015). Původ této tradice ale sahá už do roku 1948. V roce 1951 musela být kvůli hraničnímu pásmu přerušena a obnovena byla znovu v zimě 1957. Tehdy se ale sjížděly jiné sjezdovky i úseky.

Další aktuální info na www.spicak.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download