19.6 C
Prague
18.5.2022
MaxiMagazín

Ochraňte svůj majetek také pomocí kamer

Fakt, že máte kolem pozemku plot a dobrý zámek na dveřích, nemusí ještě automaticky znamenat bezpečí.

Na druhou stranu ale není potřeba si dělat z domova středověkou tvrz jen proto, abyste se cítili maximálně chránění. Často pomohou i na první pohled drobnosti, které však bývají často zcela zásadní. V tomto případě mohou být takovouto drobností kupříkladu kamerové systémy.

Pouze plot nestačí

Každý má kolem domu nějaký ten plot. Ten by měl fungovat nejen jako ochrana před nepovoleným vkročením na pozemek, avšak zároveň má jít o reprezentativní záležitost. A v tom je trochu potíž.

Nejlépe totiž vypadají menší dřevěné či kovové plůtky, jež jsou ovšem z pohledu bezpečnosti velmi nepraktické. Každý, kdo bude chtít, může takovouto překážku zdolat ve vteřině.

Velké betonové zdi na druhou stranu jen tak někdo nepřeleze, nicméně ty zase nevypadají jako nic extra. Proto je nejlepším řešením pořídit si nějaké kompromisní oplocení a doplnit ho o kamerový systém.

Moderní systém

Pokud budete uvažovat o něčem podobném, rozhodně byste neměli kupovat nějakou zastaralou verzi, avšak měli byste si pořídit něco moderního, co je hodno dvacátých let jednadvacátého století. Dobrou volbou je kupříkladu kamerový systém Ostrava.

Ten může být tvořen jednou, ale i více kamerami. Hodně záleží na tom, čeho přesně chcete dosáhnout. Jedna kamera u vchodových dveří může maximálně působit odstrašujícím dojmem, nicméně chcete-li pokrýt celý pozemek, musíte jich použít více.

Kamerové systémy Ostrava mají výhodu v tom, že jsou velmi modulární. Dají se nastavit různými způsoby. V případě zaznamenání narušitele můžete být obeznámeni sms zprávou, případně vám okamžitě dojde mail. Také je možné vše nastavit tak, aby se okamžitě spustil alarm.

Sledování v reálném čase

Samozřejmě je možné veškeré dění na pozemku sledovat prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu, a sice v reálném čase. Nemusíte tudíž rovnou volat bezpečnostním složkám, ale nejdříve se sami přesvědčit na vlastní oči, zdali je přítomen na pozemku narušitel, případně jaké škody způsobil.

Související příspěvky

Bohatý zvuk / Luxusní design

redakce

Elektromotor: ušetří lidem čas i sílu

redakce

Špičkový obraz za rozumnou cenu? OLED televizor s Ambilightem

redakce