14 C
Prague
18.5.2022
MaxiMagazín

Paní móda nezná slovo kompromis

 

I když byly různé depilační metody v časopisech pro dámy propírány už dříve než před sto lety, novodobý boom povinného holení snad na všech částech těla byl zaznamenán až v posledních několika desetiletích. Jestli jeho příčinou bylo stále samozřejmější odhalování těla, jež umožňují rafinované modely módních návrhářů, nebo zda k jeho vzniku přispěla stoupající obliba veřejných plováren a aquaparků, masové rozšíření sportu a zvýšení návštěvnosti fitcenter a posiloven, není důležité. Konečným důsledkem totiž v každém případě je skutečnost, že ukázat ve společnosti neoholenou některou z partií ze skupiny podpaží, nohy nebo “kalhotkové oblasti” se rovná společenskému faux pas. V případě žen zcela určitě.

Nikde nesmí zůstat ani chloupek

Co z toho pro dámy všech věkových kategorií vyplývá? Umocnění rozporuplných pocitů z blížícího se léta, které přestává být pouze pobídkou k hubnutí do plavek, ale také výzvou k nákupu holítek a různých depilačních prostředků. To proto aby požadavkům módy bylo učiněno zadost a bez obav se mohlo vyjít mezi lidi v plavkách a letních šatech s ramínky. Protože – ruku na srdce – která žena odolá pokušení a nevypustí alespoň přes zimní měsíce návštěvu plaveckého areálu a raději si nechá na zimu “ narůst kožich”, aby si alespoň na chvíli odpočinula od protivného holení.

Vždyť chloupky neustále opět dorůstají a zbavovat se jich je práce vpravdě sisyfovská. Navíc na místech s jemnější pokožkou po oholení nově se deroucí chloupky, jako by se chtěly pomstít za předčasné zbavení existence. Občas dokonce zarůstají pod kůži, což způsobuje svědění a nepěknou červenou vyrážku. Pokožka je tak sice bez ochlupení, ale příliš vábně nevypadá a navíc vzbuzuje nepříjemné pocity. Jak dostát diktátu módních konvencí co nejpohodlněji a bezbolestně?

Laser jako zachránce v nouzi nejvyšší

Ideální variantou je zařídit si to tak, aby odstraněné ochlupení už nikdy, nebo aspoň po delší časový úsek nevyrostlo. To znamená zničit nějakým způsobem vlasovou cibulku, ze které chloupek vyrůstá. Cibulka neboli váček (odborně folikul) je základ pro kořínek. Proto nepomáhá vytrhnout chlupy s kořenem pinzetou (kdyby si někdo chtěl dát tu práci), cukrovou vodou nebo speciálné tvarovaným strojkem. Co ale tuto cibulku spolehlivě zničí, je teplo laserového paprsku.

Ošetření laserem je skutečnou revolucí v dějinách depilace. Úplně nejvíc se totiž přibližuje epilaci, což znamená definitivní a nevratný konec ochlupení tam, kde ho nechceme. Postup je přitom velmi jednoduchý, inkriminovaná část těla se jen na okamžik vystaví laserovým paprskům a je hotovo. Zákrok je bezbolestný, protože přístroje jsou vybaveny ochlazovací technikou, takže kromě cílených cibulek se nic nespálí. Chloupky se laseru vzdávají snadno, nicméně postupně. To podle toho, v jaké fázi růstu je laser zasahuje. Takže ošetření je nutné několikrát opakovat. Poté je ovšem jednou provždy hotovo.

Péče o tělo není známkou změkčilosti

Pro laser není žádné místě na těle problematické nebo nedostupné. Kdo se nabojoval při depilaci podpaží s anatomickými holítky už dost, má důvod k jásotu. Asi proto se laserem nechávají odchlupit právě v podpaží, ale také na břiše či nohou muži, kteří by na jiný způsob holení byli příliš líní a pohodlní. Nejde jen o vrcholové sportovce, které jejich tělo živí. I fanoušci sportu nejsou lhostejní k tomu, jak jejich idoly vypadají. Když to zkrátka jde tak snadno, proč toho nevyužít. V plavkách se cítí každý lépe, pokud je oholený tam, kde se to začíná předpokládat i u mužů.

Kolik času věnujete jednorázovému odchlupení těla? Po jaké době je musíte opakovat? Jak moc necháváte chloupky znovu vyrůst?

Související příspěvky

Pánské a dámské spodní prádlo? Jaké jsou trendy pro rok 2020?

redakce

Nejoblíbenější materiály u spodního prádla jsou ty přírodní

redakce

Jaké šperky se hodí k ležérnímu stylu

redakce