Patrovou postel kupujte chytře, vydrží vám více let

 

Také je pro vás malá podlahová plocha pokoje určeného pro více dětí neřešitelným rébusem? Poradíme vám, jak do omezeného prostoru poskládat vše potřebné. A začít je třeba právě u kvalitního místa na spaní.

Přesně tak, postel je v dětském pokojíčku tím absolutně nejdůležitějším vybavením. Nepozapomeňte, že děti tráví spánkem i více než třetinu svého dne. Během noční relaxace navíc probíhá celá řada regeneračních a odpočinkových procesů, a to v těle i mysli. Špatně zvolená dětská postel nebo levná matrace tak mohou mít v dlouhodobém horizontu nepříznivý vliv na pohodu, výkon ale i zdraví vašeho potomka. A to si jistě každý rodič přeje ze všeho nejméně.

 

Dětské patrové postele mohou mít různé podoby

Klasické postele se dvěma lůžky nad sebou už dnes zdaleka nejsou jedinou možností, která vám v pokojíčku může pomoci ušetřit cenné metry. Dnes je v zásadě můžeme rozlišit do dvou vzájemně velmi odlišných skupin.

 

Dětské postele se dvěma lůžky

Věděli jste, že kromě typického uspořádání dvou stejně velkých matrací nad sebou jsou k dostání i jiné varianty?

  • Dvě lůžka spolu vzájemně svírají pravý úhel a překrývají se jen v prostoru nohou. U tohoto modelu mají děti větší pocit soukromí, přičemž pod výše umístěnou postel se vejde navíc třeba i psací stůl nebo hrací kout, pod nižší postel pak alespoň výsuvný šuplík na hračky.
  • Postel s rozšířeným spodním lůžkem, které poslouží buď jako zajímavý hrací prostor pro denní aktivity nebo jako místo pro přespání kamaráda nebo dalšího sourozence.
  • Třetí lůžko může být rovněž uschováno pod spodní postelí, odkud se v případě potřeby pouze vyklopí nebo vysune.

 

Postele pro děti s jedním lůžkem

Jde  tzv. vyvýšené patrové postele. Nahoře je příjemné zázemí pro spánek, a dole čeká přívětivý prostor pro plnění úkolů nebo jiných běžných denních aktivit.

  • Vysoká vyvýšená postel vypadá, jako byste jí jednoduše odebrali spodní lůžko. Dítě se pod ní zpravidla zvládne i postavit, vejde se sem psací stůl, poličky nebo velká skříň. Prostor pod postelí lze zároveň oddělit závěsem a poskytnout tak dítěti větší soukromí.
  • Nízká vyvýšená postel je vlastně takovou matrací na stupínku. Zpravidla jde o postel jakoby položenou na skříních, k níž může být v pravém úhlu připevněn psací stůl, nebo řešen formou vytahovací desky na kolečkách. Skrýš pod takovou postelí najdou jen ti nejmenší, kteří se spokojí s jakýmsi volnočasovým stanem (a je-li pod postelí volný prostor). U takovýchto modelů jde primárně o efektivní seskládání co největšího množství úložného prostoru na relativně malém půdorysu.

 

Bezpečnost může jít ruku v ruce se zábavou

Při nákupu dětské patrové postele si ze všeho nejdřív změřte výšku stropů. Nezapomeňte, že i na horní matraci se musí dítě bez problémů posadit. A důležité jsou i bezpečnostní prvky v podobě zábradlí nebo protiskluzových pásků na schody.

Máte-li v pokoj více místa, opatřete tento dětský nábytek třeba provazovými žebříky nebo masivním dřevěným schodištěm, které poskytuje zajímavé místo na hraní a navíc ve svých útrobách může ukrývat šikovné úložné prostory v podobě zásuvek na hračky nebo menších kusů oblečení. A pamatujte také na přítomnost čtvrt metru vysoké zábrany proti pádu a zaoblených rohů nábytku.

Náš tip: Provazový žebřík by nikdy neměl být jediným přístupem k hornímu lůžku. Nemocné nebo unavené dítě po něm totiž vystoupá jen těžko.

Hledáte více inspirace pro zařizování dětského pokoje? Pak vsaďte na e-shop Daka.cz, kde si můžete vybírat jedinečné zboží v mnoha kategoriích. Jako bonus pak získáte odborné poradenství při nákupu, přívětivé ceny, nákup na splátky nebo odvoz starého nábytku k likvidaci.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download