18.8 C
Prague
5.8.2021
MaxiMagazín

Plánujete na zahradách betonovou dlažbu, ale obáváte se jejího znečištění?

Jako podlaha pro terasy, pergoly, zahradní posezení, dlažba u bazénu nebo na zahradní chodníky se nejlépe hodí využití betonových dlažeb. Beton je klasický svou pevností, rychlou realizací, odolností vůči působení vnějších vlivů a figuruje elegantně. Bohužel je tu jedna nepříjemná pravda. Betonové dlažby se snadno špiní a velmi špatně čistí. Především od mastných skvrn, skvrn od kávy i od ostatních druhů tekutin, které v sobě nesou barviva. Takových znečištění bohužel u zahradního posezení hrozí opravdu mnoho. Co s tím?

 

Nezkoušejte provizorní řešení, ale dlažbu, která se neumaže

Různí lidé betonovou dlažbu po pokládce opatří povrchovou impregnaci. Impregnace by měla snížit nasákavost materiálu a ulehčit čištění. Impregnace se ale nedostanou přímo do struktury dlažby, pouze na její povrch. Vlivem teplotních rozdílů, chůze po dlažbě i postupem času se impregnace krok po kroku ztrácí a je třeba jí obnovovat. I ochrana betonové dlažby se ale dá vyřešit racionálně a dlouhodobě. I na našem trhu se dají totiž vyhledat produkty, které jsou už z výroby zabezpečené ochranou proti skvrnám.

CPP-2015

Novinku zavedla firma CS-BETON

Jedním z dodavatelů v této branži bychom na evropském trhu mohli označit společnost CS-BETON. Ta totiž začala již před lety vyvíjet systém bezpečí betonových dlažeb před zašpiněním a skvrnami. Tento systém není založen na povrchové impregnaci jednotlivých dílů, ale začíná už samotným dodáním nutných látek do betonové směsi. Takto byla vyvinuta dlažba s ochranou CSB – CLEAN PROTECT.

 

V následujícím roce zdokonalením této technologie vznikla ochrana CSB – CLEAN PROTECT PLUS

Touto úpravou výrobního postupu ochránění dlažby, dosahuje ještě intenzivnějšího stupně odolnosti a zejména pak doby trvanlivosti. Nese název CSB – CLEAN PROTECT PLUS. Dlažby s touto ochranou dokážou zabraňovat vzniku fleků na dlažbě, ochrání před špínou a znečištěním, odpuzuje vodu a brání se vytvářením mechů, snadno se čistí, dosahuje výraznějšího probarvení a je široce chráněna proti vyblednutí barev následkem UV záření.

 

 

 

Související příspěvky

Nábytek z masivu, který skutečně stojí za to

majda

Jak na moderní obývák? Buďte minimalističtí

redakce

Dlažby a jejich přednosti

redakce