24.1 C
Prague
27.7.2024
MaxiMagazín

Seno na půdě pro vyšší izolaci? Probuďte se, žijeme ve 21. století!

Majitelé starších rodinných domů si uvědomují, že tepelně-izolační vlastnosti jejich domů nejsou na nejvyšší úrovni a že v případě zimního vytápění objektu topí doslova pánubohu do oken, protože teplo se v interiéru dlouho neudrží. Uvědomují si také, že velká část tepla z interiéru uniká prostorem půd. Podle základních fyzikálních zákonů teplý vzduch postupuje vzhůru, protože je řidší a lehčí. Zateplit půdu je tedy správná varianta. Velké procento majitelů domů ale volí nedostatečná řešení, jak stropy a půdy správně izolovat. V prostoru půd mnoha českých domů ještě stále můžeme najít jako vrstvu izolace seno a slámu. Žijeme ale ve 21. století a mít na půdě seno jako izolaci, už desítky let není správnou variantou.

 

Seno má více negativ než pozitiv

Seno na půdách samozřejmě dokáže udržet aspoň malé množství tepla a má tedy tepelně-izolační vlastnosti. V porovnání se speciálně vyvinutými izolacemi jsou však opravdu malé. Navíc mají i velké množství negativních vlastností a my si zde představíme jen ty hlavní. Vrstva sena je postupem času stále nižší. Nedokáže odolávat vlhkosti a je velmi snadno hořlavé. Pro hmyz, hlodavce a roztoče je přímo ideálním útočištěm, ale na půdě tyto tvory nikdo nechce. Rozhodně se tedy zamyslete nad tím, zda by zateplení stropů a půd nešlo vyřešit efektivněji.

 

Ideální variantou je nafoukat na půdu minerální izolaci Magmarelax

Příkladem naprostého opaku sena může být foukaná minerální izolace. Ta je totiž přímo vyvinutá pro dokonalou izolaci půd. Jedná se o nesléhavý materiál, který zůstává ve stejném stavu několik let. Už od přírody je nehořlavý a také odolný proti vlhkosti. Je odolný i proti působení škůdců, jako jsou hlodavci a hmyz. Vytvořená vrstva izolačního materiálu je souvislá bez tepelných mostů.

 

Musíte investovat, ale peníze se rychle vrátí

Výhodou sena je bezpochyby jeho cena. Seno je zdarma a je třeba ho jen pokosit a usušit. Izolace Magmarelax zdarma není. Ovšem při porovnání se zateplením fasády (cca. 300-600 tisíc Kč), je zateplení stropů pomocí Magmarelax až 10x levnější. Záleží samozřejmě na velikosti půdy. Navíc dokáže izolace šetřit desítky procent nákladů na vytápění. Za rok může být úspora i několik tisíc korun. Investované peníze se vám na úsporách vrátí v rozmezí 4-6 let.

Detailní informace o izolaci Magmarelax najdete na www.magmarelax.cz.

 

 

Související příspěvky

Nano impregnaci je vhodné aplikovat na nedostupná okna ve výšce

Veronika

Přírodní linoleum – zdravotně nezávadná krytina

redakce

Venkovní teploty klesají, vaše nálada však nemusí. Zútulněte si svůj domov a dopřejte si pohádkový podzim!

redakce