Podle čeho vybírat motorový člun?

 

Rozhodujete se o koupi motorového člunu? Jeho výběr není vůbec jednoduchý, musíte myslet na spoustu aspektů, které jsou při pořizování člunu velmi důležité. Několik z nich vám představíme.

 

Lamelová podlaha člunu

Výhodou těchto podlah je, že jsou lehké, mají snadnou manipulaci a prodávají se v dobré cenové relaci. Avšak jejich nevýhodou je, že postrádají kýl, který slouží k tomu, aby vedl loď ve stopě a další nevýhodou je, že se v člunu moc dobře nestojí. Vhodný člun s tímto typem podlahy je například člun s pohonem vesel na krátkou vzdálenost nebo se slabým motorem.

 

Koupit nebo půjčit?

Koupě člunu není zrovna levnou záležitostí, jako alternativu můžete využít půjčovnu člunů, díky níž si nejdříve vyzkoušíte a poté se rozhodnete, zda vůbec chcete do člunu investovat. Například půjčovna motorových člunů v Praze nabízí čluny jak pro naše řeky, tak pro mořské vyjížďky.

 

Nafukovací dno

Mezi další typ člunů patří čluny s nafukovacím dnem. Ty jsou lehké a snadno sestavitelné. Dělí se na KIB a VIB, kdy KIB je rovné nafukovací dno, pod kterým se nachází ještě kýl, jež se nafukuje. Jeho sestavitelnost je taktéž lehká. Čluny VIB mají nafukovací dno tvarováno do kýle. Nevýhodou je podlaha, jež je do člunu vlepená napevno, tudíž při poškození se vyplatí koupit raději člun nový.

 

Čluny se skládacím pevným dnem

Tento typ člunů patří mezi nejoblíbenější díky jejich jízdním vlastnostem a také díky tomu, že člun snese silnější motor. Bez problému takový člun zabalíte do jedné tašky a jeho podlážky zase do druhé. Samozřejmostí je i kýl, který se nafukuje. Ve člunech se dobře stojí, a dokonce i prochází. Toto dno se většinou vyrábí z vodostálé překližky nebo hliníku. Každá půjčovna člunů vám nabídne spoustu možností.

 

Ostatní rozdíly

Při výběru člunů musíme dbát i na to, zda je svařovaný nebo lepený. Na našem trhu se vyskytují většinou lepené čluny, vyráběné v asijských zemích. Evropští výrobci je svařují za tepla, bez použití lepidla do svařovaných spojů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download