Podle čeho vybírat sportovní podprsenku?

 

Od sportovní podprsenky čekáme především oporu při pohybových aktivitách. Aby co nejlépe seděla, musíme si vybrat tu správnou.

 

Musí skvěle sedět

Pro většinu žen je dobře padnoucí podprsenka při sportu stejně důležitá, jako kvalitní boty nebo oblečení. Pro běžné nošení řešíme především pohodlí a také to, jak prádlo vypadá pod oblečením. U prádla sportovního nás musí v první řadě zajímat, jakou poskytuje oporu a jak dobře umí zamezit nechtěnému pohybu prsou při sportovních aktivitách. Ženy se často vyhýbají sportům, které jsou pro ně nepříjemné právě z důvodu pohybu prsou, jako je běh, aerobic nebo třeba jumping na trampolínkách. Při nedostatečné opoře prsou dochází kromě nepříjemného až bolestivého pocitu i k zatížení zad a narušení vazů. To v budoucnu může způsobovat pokles prsou, což samozřejmě je velmi nežádoucí. Druhým častým problémem bývá omezení v pohybu kvůli špatně zvolené podprsence, nepříjemné otlaky a podráždění kůže. Sportovní podprsenka musí tedy především dobře sedět, neomezovat v pohybu a poskytovat dobrou oporu pro prsa.

 

Opora je důležitá

Většinou nemá sportovní oblečení švy, nebo je má šité naplocho. Je to proto, že při pohybu se zpotíme a pokožka je pak mnohem náchylnější k podráždění. Nesetkáte se ani s kosticemi a jinými pevnými částmi podprsenky, které by mohly způsobit otlaky. Při výběru by na prvním místě mělo být pohodlí, pevnost opory, šířka ramínek a kvalitní zpracování, teprve následně by nás měl zajímat design nebo cena. A také velikost prsou, pro která sportovní prádlo sháníme. Drobnější ženy si mohou dovolit spoléhat na menší oporu a sáhnout třeba i po fitness topu, ty vyvinutější už potřebují opravdu pevnější oporu. Sportovní podprsenka mívá širší ramínka, která dobře rozloží tlak do ramen i při skocích a prudkých pohybech a udrží vše tam, kde má.

Pro klidnější sporty, jako je jóga nebo pilates, si pak můžete vybrat i podprsenku s užšími ramínky, opět bychom ale měli brát ohled na velikost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download