Podzimní dovolená má své kouzlo

 

Ten hlavní nápor dovolených už pominul, všichni jsou zpátky od řek a rybníků a moří, tropické teploty pozvolna ustupují a příroda se začíná vybarvovat do podzimní oranžové. Nic z toho ale neznamená, že si nemůžeme dopřát prodloužený víkend nebo další dovolenou.

Právě na podzim si můžeme dopřát a užít aktivity, na které přes léto není čas nebo nejsou vhodné podmínky. Zatímco v horkých dnech je nejčastějším cílem výletů a cest jakákoli voda a osvěžení v ní, podzimní chladnější počasí otevírá možnosti pro sport. Hory nechte na zimu, vyrazte spíše do míst, která jsou pro podzimní dovolenou jako dělaná. Neomezujte se jen na republiku, i kousek za hranicemi najdete krásná místa pro dokonalý odpočinek. U našich slovenských sousedů navíc máte jistotu, že se všude domluvíte a všemu budete rozumět a nemusí vás tak od návštěvy zahraničí strašit případná jazyková bariéra. Jen 28 km od hranic je město Žilina plné historických památek a najít laciné ubytování v Žilině nemusí být složitý problém.

V okolí se můžete kochat přírodou a vyrazit na pěší výlet, vyjet na kolech nebo vyzkoušet kolečkové brusle. Hráz Žilinské přehrady nabízí krásnou trať i pro začátečníky a až vás sport přestane bavit, v centru a jeho okolí najdete spoustu dalšího vyžití. Malebné Mariánské náměstí, vyhlášená Katedrála Nejsvětější Trojice i mnoho dalších kostelů a katedrál dělá ze Žiliny oblíbené místo nejen pro turisty, ale i pro konání svateb. Pro novomanžele i jiné životní události je možné zabezpečit oslavu v Žilině a spojit tak historickou atmosféru s moderním komfortem.

Pokud náhodou podzim uteče příliš rychle a vy nestihnete svůj odpočinek naplánovat, není potřeba zoufat. I zima nabízí mnoho aktivit a v Žilině slouží právě hráz přehrady jako část běžeckého okruhu. Když vás ale více lákají hory a sjezdové lyžování, užijte si sníh do sytosti na mnoha sjezdovkách u nás i v zahraničí. Abyste se z dovolené vrátili odpočatí a v pořádku, nezapomeňte, že je nutné pojistit se na lyžování a všechny formality vyřiďte ještě před odjezdem. Jak se říká, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a je tak potřeba být připraven. Jedině tak si užijete hory v celé jejich kráse a bez obav z možných problémů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download