Pořízení stropního ventilátoru do koupelny

 

Vzhledem k tomu, že je v koupelnách vysoká vlhkost a samotný tento prostor často neumožňuje kvalitní odvětrávání, je důležité, aby byl součástí koupelny ventilátor. Ten odvádí vlhkost a zajistí správnou cirkulaci vzduchu. Tím předchází vzniku plísní a množení bakterií, které mohou negativním způsobem dopadat na lidský organismus.

 

Jaký ventilátor do koupelny zvolit

Než budete volit typ ventilátoru, ujasněte si napřed, kam povede ventilační potrubí, tedy zda přes zeď, do centrální šachty či přes střechu ven. Na základě tohoto ujasnění budete volit ze dvou typů ventilátorů do koupelny, a to z axiálních a z radiálních. Nejčastější volbou uživatelů jsou axiální ventilátory, které jsou vhodné především do menších prostor, ve kterých není možné použít větší ventilátory.

Tam kde je nutné zajistit vysoký průtok vzduchu se hodí spíše radiální ventilátory.

 

Stropní ventilátor do koupelny

Ventilátor můžete umístit buď na stěnu, nebo na strop. Pokud se rozhodnete pro stropní ventilátor do koupelny, tak vám doporučujeme axiální, a to takový, který má kuličková ložiska.

Často lidé volí umístění na strop z estetických důvodů, protože ventilátor v tomto případě působí velmi nenápadně a nenarušuje design interiéru. To oceníte zvláště v malých prostorách.

 

Nezapomeňte klást důraz na výkon ventilátoru

Kromě samotného umístění a typu ventilátoru se zaměřte i na další parametry. Vybírejte například ventilátory s čidlem vlhkosti, které zapne ventilátor ve chvíli, kdy vlhkost v místnosti překročí nastavenou hodnotu.

Zajímat vás bude také příkon zařízení a jeho výkon. Zvláště výkon je důležitý k tomu, aby ventilátor efektivně fungoval. Ani tedy v případě stropního ventilátoru do koupelny tento parametr neopomíjejte. Vhodný výkon ventilátoru pro vaši koupelnu zjistíte tak, že vynásobíte objem místnosti koeficientem počtu výměn vzduchu. Tento koeficient by pro koupelny měl být v intervalu 4 – 10.

Další užitečné vychytávky koupelnových ventilátorů

Slyšeli jste už pojem koupelnový ventilátor se zpětnou klapkou? Zpětná klapka zabraňuje, aby docházelo ke zpětnému proudění vzduchu, par či nečistot zpět do místnosti. Tomu po vypnutí ventilátoru zabraňuje právě zpětná klapka. U ventilátorů, kde není zpětná klapka nainstalována, můžete v zimních měsících cítit proudění studeného vzduchu dovnitř, což je obzvlášť v koupelně nežádoucí.

Náš tip: Některé koupelnové ventilátory mají zpětnou klapku již integrovanou, např. VORTICE PUNTO, u jiných není zpětná klapka součástí, ale můžete si ji dokoupit jako volitelné příslušenství.

Další zajímavou variantou je ventilátor s automatickou žaluzií, který umožňuje větrání prostor ještě po vypnutí přístroje. Automatická žaluzie u ventilátoru nahrazuje časovou klapku a zpětný doběh. Přístroj s automatickou žaluzií zajišťuje, aby nedocházelo k únikům tepla z místnosti a zabraňuje proudění chladného vzduchu dovnitř.

Oblíbeným řešením do koupelny je také ventilátor s čidlem vlhkosti, které umožní automatické spuštění přístroje, když vlhkost v místnosti překročí nastavenou hodnotu. Sám se tedy zapne a vypne na základě předem definovaných hodnot.

Výběr vhodného ventilátoru tedy záleží na vašich požadavcích a potřebách. Kvalitní prodejce vám jistě rád odborně poradí.


CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download