Postavit terasu nebo zimní zahradu

 

Nemůžete se rozhodnout, jestli u svého domu postavit terasu nebo zimní zahradu? Každá z těchto variant láká něčím jiným. Podívejte se na jednotlivé výhody a nevýhody. Rozhodněte se podle všech dostupných informací anebo si nechte poradit od odborníků.

 

Konzultace s projektantem

Před změnami, které chcete ve svém bydlení udělat, se poraďte s projektantem, který navrhoval váš dům. Ještě před samotnou stavbou se rozhodněte, zda plánujete postavit zastřešenou terasu nebo zimní zahradu, která bude součástí vašeho domu. Na základě vašeho rozhodnutí pak zohledněte dostatečný prostor pro místo, které má sloužit k odpočinku, relaxaci, ale také scházení se s přáteli.

 

Výhody zimní zahrady

Mezi největší výhody zimní zahrady patří to, že je součástí domu. Nemusíte tedy chodit nikam ven, většinou se jedná o místnost, která je z části prosklená, ale je v ní také topení, nemusíte se v ní přezouvat a funguje jako místnost, kde se bude dařit některým druhů rostlin, můžete zde odpočívat a relaxovat. Někteří lidé propojí zimní zahradu i s vnitřním bazénem, který můžete využívat po celý rok.

 

Nevýhody zimní zahrady

Nevýhodou je údržba, kdy musíte pečovat jak o květiny, tak o větší množství oken, případně myslet i na pořízení například screenových rolet. Pokud nebydlíte na samotě a sousedé k vám mohou přes zahradu vidět, je zastínění oken opravdu na místě. Další nevýhodou je pokud se chcete scházet s přáteli a například grilovat, tento prostor k postavení další kuchyně určitě nevyužijete.

 

Výhody terasy

Naopak terasa si přímo o venkovní kuchyň říká. Toto místo tak slouží nejen k odpočinku a trávení času na čerstvém vzduchu, ale můžete zde grilovat s přáteli, zatímco si například děti hrají na zahradě. Další výhodou je již zmíněný pobyt venku a na čerstvém vzduchu. Nejste v uzavřeném prostoru a můžete se na terase věnovat činnostem, které se v domě dělat nedají. Rozhodně však počítejte i s výsuvnými markýzami proti dešti a celkovému zastřešení terasy, abyste na ní mohli trávit co nejvíc času.

 

Nevýhody terasy

Mezi nevýhody může patřit například to, že pokud terasu postavíte do ulice, bude na ni vidět. Stejně tak na ni uvidíte zboku domu i vaši sousedé. I v tomto případě ale využijete rolet nebo markýz, které vám pomohou bojovat nejen proti nepříjemným vlivům počasí, ale také terasu zastíní a navíc vytvoří žádané soukromí.

 

Rozhodnutí podle svých aktivit

Vždy se rozhodujte podle svých aktivit a toho, co máte v plánu na terase nebo v zimní zahradě dělat. Pokud se opravdu nemůžete rozhodnout, vyberte si obě varianty, kdy v menší zimní zahradě budete mít po celý rok květiny a vlastní vypěstovanou zeleninu a ovoce a na terase budete grilovat a trávit čas s přáteli i rodinou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download