17.5 C
Prague
7.7.2022
MaxiMagazín

3 hlavní výhody koberců, díky kterým si je zamilujete

České domácnosti by se daly rozdělit na dva tábory: příznivci a odpůrci koberců. Do které z kategorií spadáte vy? Pokud do tábora odpůrců, tak po přečtení následujících řádků nejspíš změníte názor. Koberce jsou totiž praktickými a chytrými pomocníky a neměly by chybět v žádné domácnosti.

Jedna věc dokáže proměnit vzhled celé místnosti

Ať už si koupíte kusové koberce nebo ty celoplošné, zútulní váš domov na první pohled. Právě proto jsou tak oblíbeným doplňkem bytových designérů, protože ti si jsou dobře vědomi toho, že pouhým kobercem se dá snadno proměnit vzhled celé místnosti.

Koberce vytváří příjemné klima

Domníváte se, že koberce jsou zcela nevhodné pro alergiky? Naopak. Díky tomu, že pohlcují prach ze vzduchu a pohlcují také vzdušnou vlhkost, vytváří dokonalé klima i pro alergiky. To platí i pro dětské koberce. Trpí-li vaše ratolest alergií na prach či astmatem, určitě jí do dětského pokoje pořiďte koberec, který by mohl příznaky těchto onemocnění zmírnit.

Díky kobercům zlepšíte své vztahy se sousedy

Třetí výhodou koberců, kterou musíme zmínit, je jejich schopnost tlumit hluk. Ano, koberce mají skvělé akustické vlastnosti, díky kterým si vás vaši sousedé zamilují, protože již nebudou vědět o každé věci, která vám omylem spadne na podlahu. To platí i o chůzi po kobercích. Na klasické podlaze je slyšet každý krok, kdežto po koberci můžete chodit bez toho, aniž by sousedé pod vámi věděli o každém vašem kroku.

Koberce jsou rozhodně praktickým doplňkem vhodným do každé domácnosti. Kromě toho, že váš domov zútulní a vytvoří v něm příjemné klima, pohltí také prach ze vzduchu a přebytečnou vzdušnou vlhkost. V neposlední řadě jistě oceníte i jejich akustické vlastnosti, které budou mít pozitivní vliv na vaše sousedské vztahy. Koberce totiž dokážou doslova ztlumit každý váš krok.

Související příspěvky

Foukaná izolace umí ušetřit 30 % nákladů za topení

redakce

Konečně máme po starostech!

Veronika

Dětský pokoj snů. Jak ho zařídit?

Veronika