17.8 C
Prague
16.6.2021
MaxiMagazín

Povinné ručení je nejjednodušší sjednat online, zvládne to každý

Zatímco některé pojišťovnické či bankovní úkony se mohou zdát administrativně náročnější a spoustu lidí tak i přes digitalizaci celého systému raději zvolí osobní návštěvu na pobočce, u povinného ručení to neplatí. Průzkumy srovnávacích společností ukazují, že sjednání povinného ručení online dá přednost drtivá většina lidí, kteří se o tento produkt zajímají.

Celé situaci samozřejmě nahrává jednoduchost procesu sjednání a po zadání klíčové fráze do internetového vyhledávače každému uživateli vyjedou tisíce relevantních výsledků. Povinné ručení online v dnešní době nabízí až na výjimky všechny pojišťovny. Silné konkurenční prostředí však nahrává výraznému snižování cen pojištění a lidé chtějí mít v tomto ohledu na vybranou.

I z toho důvodu jsou čím dál oblíbenější internetové srovnávače pojištění, které kromě srovnání cen a dalších důležitých aspektů povinného ručení fungují i jako zprostředkovatel tohoto pojištění, a tak si lze povinné ručení sjednat doslova pár kliky. Jak to celé funguje a opravdu tím lidé obejdou nutnou administrativu? „Povinné ručení se u nás sjednává v podstatě ve třech krocích. Nejprve je nutné zadat základní údaje o vozidle a o pojistníkovi, následně si je potřeba vybrat vyhovující pojištění, a poté ho zaplatit. Žádné skryté podmínky. Vše říkáme doslova tak, jak to je,“ vysvětluje Aleš Rothbarth, expert z internetového srovnávače Klik.cz.

Tam je nabízeno povinné ručení již od neuvěřitelných 968 Kč za rok a zájemci o toto pojištění společnost vyhledávají kvůli nejlepším cenám na trhu. Rothbarth však dodává, že to je právě jednoduchost sjednání povinného ručení, díky které u nich většina klientů zůstane. „Abychom mohli povinné ručení zprostředkovat, potřebujeme opravdu jen pár základních informací jako typ vozidla, výkon motoru a samozřejmě osobní údaje o pojistníkovi jako rok narození a místo bydliště. Důležitou informací jsou také naježděné bonusy. Ty však většinou lidí neví, a tak je bez problému zjistíme za ně. Stačí tuto kolonku označit jako nevím jistě a my se postaráme o zbytek.“

Po zadání těchto základních údajů srovnávač ukáže všechny dostupné nabídky včetně základních údajů o pojištění, a jakmile si klient jednu z nabídek vybere, otevře se formulář s pár doplňujícími údaji, které jsou potřebné pro vytvoření smluvní dokumentace. Ta klientovi včetně dočasné zelené karty dorazí po odsouhlasení podmínek obratem e-mailem. Originální smluvní dokumentace a zelená karta je poté odesílána následující pracovní den doporučeně poštou. Nic však není potřeba zasílat podepsané zpět, smlouva nabude automaticky platnosti, je-li povinné ručení zaplaceno v řádném termínu. „Takto se postupuje v souladu s občanským zákoníkem a naším cílem je, abych bylo vše sjednáno rychle, efektivně a v cenové relaci, kterou si pojistník přeje. Neplýtváme časem, vše je uživatelsky maximálně pohodlné,“ uzavírá Aleš Rothbarth za internetový srovnávač pojištění Klik.cz.

Související příspěvky

Do zahraničí autem

redakce

Znalost předpisů může ušetřit životy i peníze

redakce

Motorek se nebojte, začněte u menších

redakce