12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Zdravotní obuv není jen pro seniory a postižené!

Mějte rádi své nohy a dopřejte jim luxus v podobně kvalitní obuvi. Ideálně té zdravotní!
Výčet zdravotních problémů, za nimiž může stát nevhodné obutí, není zrovna krátký. Špatná obuv způsobuje bolesti lýtek, hlavy i páteře. Problémy způsobuje především obuv příliš těsná, úzká a neprodyšná.

Pozor na plísně, puchýře a mozoly!

Obuv nedostatečně prodyšná způsobuje plísně. Bota příliš těsná stojí za bolestivými puchýři a mozoly. Vysoké podpatky často bortí klenby. A boty s úzkou špičkou nás zase přivádějí do ordinací ortopedů s kladívkovými prsty a vbočenými palci. To už hovoříme o vážně deformitě, která může skončit zničením kloubu na palci. A na operačním sále. Není to už hodně důvodů vyměnit nevhodné obutí za to vhodné?

Vybíráme kvalitní obuv

Správná obuv nás netlačí ani jinak neomezuje. Je vyrobená z kvalitních materiálů, lehká, pohodlná, s kulatou špičkou a noze dobře padne (není ji velká ani malá). Důležitá ovšem je i kvalitní podrážka, jež dokáže tlumit nárazy od země. V takových botách nebolí nohy ani po několikahodinové procházce.

Investujte do zdravotní obuvi

Všechny tyto parametry splňuje obuv zdravotnická neboli zdravotní. Obecně se dá říci, že čím déle na nohou stojíte, tím kvalitnější obutí byste si měli dopřát. Především by však kvalitní zdravotní sandále a pantofle neměly podceňovat profese, které většinu pracovního dne tráví na nohou, jako jsou zdravotní sestry, prodavačky, poštovní doručovatelky a servírky. Na pohybový aparát zaměstnanců těchto profesí je kladena velmi vysoká zátěž, kterou zdravotnická obuv dokáže snížit.

Obuv s pružinovým systémem a protiskluzovou podešví

Doporučit v tomto případě lze především zdravotní pantofle. V kategorii zdravotní obuv dámská najdete například model značky Primavera s pružinovým systémem na tlumení nárazů.
Pro potravinářské a gastronomické provozovny byla přímo navržena velmi lehká obuv značky Suecos, která na pohled připomíná moderní Crocsy. Na rozdíl od nich je však vybavena protiskluzovou podešví vhodnou na mokré a olejové povrchy. Za zmínku však stojí i moderní obuv Oxypas vhodná pro pohyb na keramických dlaždicích. Stejně jako obuv Abeba s antibakteriální a antistatickou podrážkou. Obutí všech těchto značek je k sehnání například na www.pp-servis.eu.

Vyzkoušejte si moderní zdravotní pantofle na www.pp-servis.eu/korkove-pantofle-sandal.

Související příspěvky

Nanuky – levný olej místo smetany

redakce

Mořské řasy pro pestřejší jídelníček

majda

Domácí péče v rámci standardního zdravotního pojištění

redakce