-3.9 C
Prague
6.3.2021

Proč je Plzeň dobré místo na bydlení s dětmi?

Přestěhujte se do Plzně. Středobodem světa rozhodně není jenom Praha. Teplé počasí nevládne jen Brnu. Různá menší města nás nemusí z různých důvodů uspokojovat. Pro rodinu s děti je přitom právě Plzeň skvělé místo na bydlení.

 

Plzeň – město se skvělou pozicí a dobrou cenou realit

Do Prahy z Plzně je to po dálnici necelá hodina. Zvládnete to však bezpečně i za polovinu času. To jen kdyby vám Plzeň přece jenom nestačila svojí velikostí a potřebovali jste si zajet do ještě většího města. Nemusíte se dokonce ani vzdávat zaměstnání v Praze. Dojezd vlakem, autobusem i autem je skutečně rychlý a snadný. Přitom bydlení v Plzni je výrazně levnější, ať již se rozhodnete si nemovitost koupit nebo pronajmout. Realitní vyhledávač Digi reality jasně ukazuje, že zatímco v Praze se možná vaše děti samostatného pokojíku v bytě nedočkají, v Plzni si budete moci dovolit třeba hned dva samostatné.

Reality v Plzni cenově odpovídají čtvrtému největšímu městu v České republice, avšak jsou výrazně levnější než v Praze. Jsou proto cenově dostupnější, pokud jde o pronájem i koupi.

 

Chalupy v okolí Plzně za babku

Koronavirus nastartoval zájem o chaty a chalupy. Zapřemýšlejte, jestli si k městskému bytu v Plzni nepořídíte rovněž chalupu. Může být na Šumavě, či klidně v bližší dojezdové vzdálenosti. Do 30 až 50 km od Plzně je k dispozici velké množství hezkých vesnic a vesniček, kde najdete příjemné stylové domky, mnohdy s historií i s pěkným pozemkem pro zahrádku. Pro malé děti jsou víkendy na chalupě ideální a po pubertálním období si je pak zas užívají i jako starší. Mnohdy jde o domky vhodné i k okamžitému trvalému bydlení, takže zde dokážete i bez rekonstrukce trávit klidně velkou část roku.

 

Plzeň nabízí kvalitní vzdělání pro děti

Nemusíte se bát, že Plzeň vašim dětem nedá vzdělání, jaké byste pro ně chtěli. Už prvních kroužků a aktivit pro maminky s batolaty je v Plzni dostatek. Jsou zde kvalitní předškolní zařízení, včetně těch v jiném než českém jazyce. Nechybí Montessori a další alternativní školy a školky. Najdete zde nejen kvalitní klasické základní a střední školy, ale třeba i speciálně zaměřené, například na sport, včetně golfu, s výtvarným zaměřením apod. Z vysokých škol sídlí v Plzni Západočeská univerzita, kde vystudujete vše od pedagogiky, ekonomiky, elektrotechniky, strojírenství až po výtvarné umění a design. Sídlí zde i lékařská fakulta Univerzity Karlovy, kde lze studovat všeobecné i zubní lékařství.

 

Co na Plzni milují děti?

V Plzni se s dětmi nelze nudit. Jedním z největších lákadel je plzeňská ZOO, která je současně botanickou zahradou. Lemuři běhající volně mezi návštěvníky vás určitě dostanou. A nejen ti. Pro mnohé je právě plzeňská zoologická zahrada tou nejlepší v ČR. Zahrada je propojena s Dinoparkem i s lochotínským amfiteátrem, známým třeba jako dějiště Porty.

Plzeň je rovněž město, kde se vaše děti naučí milovat loutkové divadlo. Nejen kvůli atraktivnímu muzeu loutek, které ve městě najdete. Sídlí zde jedno z nejlepších loutkových divadel v ČR – Divadlo Alfa. Ale divadelní představení pro děti, včetně dětského baletu, hraje i Tylovo divadlo. Ve městě a okolí působí též celá řada loutkohereckých souborů. Ty vystupují v Měšťanské besedě i na mnoha místech v okolí Plzně. Tradiční je též třeba Divadlo v Boudě.

V Plzni vám ale vyroste i malý technik. To zejména díky Techmanii. Techmania Science Center je unikátním projektem Západočeské univerzity a společnosti Škoda Holding a.s., které se snaží podnítit zájem dětí (i veřejnosti) o vědu a techniku metodou „věda hrou“.

Související příspěvky

Kůže je stále největším hitem!

redakce

Běhouny jsou ideálním doplňkem do každé domácnosti

redakce

Víte, proč děti tolik milují sedací vaky?

majda

1 komentář