8.5 C
Prague
2.3.2024
MaxiMagazín

Dlažby a jejich přednosti

Používání dlažby je v současné době na vzestupu. Zapomeňte však na univerzálně používané dlaždice dob minulých, které se v omezených barvách vyskytovaly snad ve všech interiérech škol, nemocnic i chodeb bytových domů. Dnes jsou k dostání dlaždice nejrůznějších rozměrů, barev i povrchových úprav. Dlaždicemi můžete svůj domov kompletně vybavit od venkovního bazénu až po ložnici.

 

Použití dlažby přináší výhody

Velkou předností dlažby je odolnost a u většiny modelů i cenová dostupnost. Dlažba je velmi dobře udržovatelná, takže se hodí i tam, kde žijí alergici a koberec by mohl působit problémy. Dlažba je také velmi vhodným povrchem pro podlahové vytápění. Není tedy třeba obávat se zimy od nohou, proto lze dlažbu směle využít i v obývacích pokojích a ložnicích, což není ještě příliš obvyklé.

 

Použití venku nebo v interiéru

Na dlažbu k venkovním bazénům a na terasy jsou kladeny zvláštní nároky. Taková dlažba je vystavena střídání teplot v různých ročních obdobích. V našich podmínkách je tedy potřeba vybrat dlažbu odolávající mrazu. Z hlediska bezpečnosti vybírejte povrch s protiskluzovou úpravou. Rozlišuje se protiskluzová úprava při chození v botách a nebo pro bosou nohu, což je důležité zejména u bazénů.

V interiéru je zase důležité, pro jaké místnosti je dlažba určena. V koupelně se protiskluzová úprava dlažby považuje za běžný standard. Ale oceníte ji i v předsíni, v hale a ostatních vstupních prostorách. Za deštivého počasí by mokré boty a dlažba bez protiskluzové úpravy mohly znamenat nemilé překvapení a zvýšené riziko úrazu. Rovněž se vyplatí volit dlažbu určenou pro větší provozní zátěž.

 

Velikost prostoru

S velikostí a barevností dlažeb se dá v interiéru doslova kouzlit. Pokud máte k dispozici malé místnosti, volte raději světlejší barvy, jednoduché vzory a přiměřený formát. Velkoformátová dlažba v malém prostoru může působit až směšně, členění pomocí různých formátů, výrazných barev a třeba mozaiky zase prostor opticky roztříští a zmenší. Velmi efektním řešením, jak opticky zvětšit prostor je použití jednotné dlažby v celém interiéru.

 

Barvy, vzory, tvary

Výběr je téměř neomezený. Existují určité zásady pro výběr dlažby, se kterými vám rádi poradí odborníci. Pokud teprve zařizujete, může dlažba určit budoucí vzhled obytného nebo kancelářského prostoru. Nebo můžete novou dlažbou doladit již stávající styl místnosti.  Při výběru se zajděte podívat do prodejny, osahejte si jednotlivé materiály, zda vám jsou příjemné nejen vzhledem, ale i na dotyk. Pokládku raději svěřte odborníkům, kteří mají přehled o způsobu kladení jednotlivých typů dlaždic na různé povrchy.

 

Luxusní dlažby

Nespokojíte se s dlažbou běžně dostupnou v e-shopech a obchodech pro kutily? Hledáte něco unikátního, čím byste pozvedli svůj interiér? Chcete zvýšit dojem prestiže v sídle firmy? Nebo si zkrátka jen potrpíte na výjimečný a neotřelý design? V tom případě je pro vás řešením luxusní dlažba. Pokud si potrpíte na jednoduchou eleganci, inspirujte se značkou Armonie. Hledáte-li něco jedinečného a kreativního, zkuste imitaci zvířecích motivů pod značkou Roberto Cavalli.

 

Inspirace přírodou

Milujete přírodu a chtěli byste přírodní styl i ve své domácnosti? Právě pro vás je určena značka Atlas Concorde. Dlažba představující imitací kamene je rozumným kompromisem do moderního interiéru. Dokonale navodí atmosféru přírody, ale zároveň nabízí veškeré vymoženosti moderní dlažby. Privátní značka Keraservis spojuje přírodní styl a zároveň je cílena na cenovou dostupnost.

 

Mramorová dlažba

Mramorová dlažba je natolik specifický produkt, že je jí vyčleněna samostatná kategorie. Je cílena konkrétně na milovníky mramoru. Tento nádherný materiál dokáže zútulnit a ozvláštnit prostor, ale přitom působí decentně, důstojně a bez prvoplánové okázalosti. Značka Atlas Concorde a kolekce Marvel spojuje důstojnost tradice a historie s výhodami moderního životního stylu.

Související příspěvky

Známe cestu k rychlé úspoře v oblasti snížení záloh za vytápění

majda

Jak připravit stěny i váš byt na malování?

majda

Čištění koberce nejlépe s rotačními kartáči. Hloubkové tepování Brno

Veronika