Dodržujte pravidla na úsporu vody a budete platit méně!

 

Voda je jednou z nejcennějších tekutin na světě, a proto bychom s ní měli šetřit. Nestačí jen nadávat na vysoké sazby vodárenské společnosti. Existuje mnoho způsobů, jak se s úsporou vody poprat.

V každém městě či vesnici se za odběr vody platí jiné částky, většinou se jedná o vodné a stočné. Ano, voda se musí upravovat chlorem a projít přes čističky. Průměrně za ni zaplatíme cca 65 Kč/m3, ale to je pouze orientační výpočet. Od roku 1994 se ceny vodného a stočného zdražují, což souvisí se stavebními a rozvojovými činnostmi vodárenských společností. K dalším důvodům zdražování patří nárůst ceny surové vody, zvýšení DPH či pokles odběru vodu. I když se stále zdražuje, jsou úspory vody reálné.

 

Vodné a stočné

Někdo platí vodné a stočné za rok, jiný za měsíc. V každém případě se jedná o vyšší sumu, a samozřejmě také záleží na počtu osob v domácnosti. Říká se, že se v průměrné domácnosti spotřebuje asi 150 litrů vody – osobní hygiena, praní, umývání, uklízení nádobí. Pokud máte vlastní studnu, stejně se platbě stočného nevyhnete. Milovníci relaxování v po okraj napuštěné vaně se nemohou nepříjemným částkám na vyúčtování divit. Možná je to okoukané, ale sprchováním se opravdu ušetří. Úspora vody při osobní hygieně? Pakliže budou dodržovat zásady všichni členové domácnosti, určitě se projeví. Položte si třeba otázku, zda se při sprchování mydlíte a teče vám stále voda. Při čištění zubů nemusí téct voda během celého procesu!

 

Úsporné splachování a regulace odběru vody

Žijeme v moderní době, a proto bychom měli spoléhat na pomocníky, kteří zajišťují úspory vody v domácnosti. Pořízení termostatické baterie se jeví jako dobrá volba, díky ní už nemusíte hlídat teplotu vody. Výsledkem je úspornější a příjemnější umývání a sprchování. Více osob v domácnosti a splachování toalety? Pomocí úsporného splachování docílíte snesitelných cifer na vyúčtování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download