Proč mít internet na doma od AIM namísto 3G, 4G či 5G?

 

V současné době si jen málokdo dokáže představit život bez internetu, navíc spousta lidí ho potřebuje ke své práci. Pokud si občas doděláváte nějaké resty z domu, neměli byste připojení podceňovat. Zákon schválnosti totiž funguje v nejméně vhodný okamžik, a tak by vám internet vypadl zrovna v době, kdy byste potřebovali odeslat důležitý soubor nadřízenému a podobně. Jak je možné v dnešní době vyřešit internet na doma? A vyplatí se spíše kabelový, nebo datový internet?

 

Pozor, datový internet má určitý limit

U datového internetu počítejte s tím, že platíte pouze za určitý objem dat, tudíž stahování z internetu není neomezené. Při sepisování smlouvy se zavazujete, že využijete za určité období pouze určité množství dat. Jestliže často něco stahujete, ať už média, soubory do práce či aplikace, s datovým tarifem si jednoznačně nevystačíte. Data ze sjednaného objemu čerpáte i v okamžiku, kdy si jen prohlížíte webové stránky, odesíláte e-mail, sjíždíte sociální sítě, díváte se na videa a podobně.

Jakmile vyčerpáte datový limit, připojení k internetu se vám přeruší, a pak musíte čekat na nové zúčtovací období, nebo si jednorázově navýšit data za ne příliš malý poplatek. Ovšem někteří poskytovatelé pouze výrazně zpomalí připojení. Jako internet na doma se toto řešení moc nedoporučuje.

 

FUP – Fair Use Policy

Co se internetového připojení týče, setkat se můžete také se zkratkou FUP, a to v případě, že datové pásmo sdílí zároveň několik uživatelů. V podstatě se jedná o určitý objem dat, který si může uživatel za zúčtovací období stáhnout. Jakmile limit vyčerpá, výrazně se sníží rychlost stahování.

Předpovídá se, že mobilní internet brzy nahradí pevné připojení, nicméně jedná se pouze o prognózy, které se prozatím nijak nenaplňují. Stále na tomto poli vévodí kabelový internet, který patří mezi nejspolehlivější a nejrychlejší varianty připojení.

Sice se mobilní data výrazně zrychlila, pokud bychom je porovnali s tím, co mobilní operátoři nabízeli před takovými sedmi lety. I tak má mobilní připojení stinné stránky, přičemž jednou z nich je tolik diskutované omezení. V podstatě nezáleží na tom, zda máte 3G, 4G, 5G či LTE, vždy jste limitováni určitou velikostí dat. Reklamy mobilních operátorů lákají na neskutečně rychlý internet, ale už vás neinformují o těch negativech.

 

Kabelový internet bez limitů

Jestliže hledáte možnost, jak nebýt omezeni, není nic jednoduššího než sáhnout po kabelovém internetu. Žádná omezení, žádné limity, žádné FUP. Obrovskou výhodou je, že si můžete na internet napojit také internetovou televizi a dostat se tak k desítkám programů. S internetovou televizí máte tu jistotu, že vám nebudou překážet nové standardy digitálního televizního vysílání, kvůli nimž si musí diváci neustále kupovat nové televizory.

Internetová televize se, co se kvality týče, výrazně zlepšila. I s velkou televizí si budete připadat, jako byste se nacházeli v kině.

Jedním z předních poskytovatelů internetu je společnost AIM, která po České republice zavádí rychlé xDSL připojení. Zvolit si můžete různé rychlosti, a to od 10 Mb/s až do 300 Mb/s. Záleží pouze na vás, jak rychlé stahování potřebujete. Těšit se můžete na atraktivní ceny, které na plné čáře poráží výše zmíněný datový tarif.

Společnost má v nabídce kabelový internet Háje i další části Prahy. Přímo v samotných Hájích působí od roku 2012 a za dobu své existence si vybudovala pevné postavení. Hodně věcí se změnilo, například se zvyšuje neustále rychlost, minimalizuje se cena a podobně. Jediné, co se nezměnilo, jak i samotná firma uvádí na svých stránkách, je úsilí ke klientům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download