Proč se pelety používají k vytápění?

 

V posledních několika týdnech je velice skloňovaným tématem vytápění. S příchodem chladnějšího počasí se začalo v mnoha domácnostech i administrativních budovách topit. Pokud jste si však všimli, že vám současný kotel dosluhuje, co takhle se poohlédnout po moderním řešení? Zapomeňte na štípání dřeva. Sáhněte po automatickém kotli na pelety. V následujících řádcích vám o peletách prozradíme více informací.

Dávno jsou pryč doby, kdy jste museli po skončení léta sklízet dřevo a chystat ho na topnou sezónu. V současné době existují komfortní alternativy, jako jsou třeba pelety. V porovnání s elektřinou a plynem jsou pelety cenově přijatelnější, navíc kotle jsou plně automatické, takže se nemusíte starat o neustálé přikládání.

 

Co jsou pelety?

V první řadě bychom vám měli vysvětlit, co jsou to vůbec pelety. Jedná se o granuláty z materiálů rostlinného původu, tedy biomasy. Pelety se tedy skládají mimo jiné i z odpadu vznikajícího při zpracování rostlinných produktů. Protože se jedná o obnovitelný zdroj energie, je naprosto šetrný k životnímu prostředí, takže planeta vám poděkuje.

Pelety jsou charakteristické vysokou výhřevností, která je dána tím, jaké procento příměsi se v peletách nachází. Pochopitelné je, že čím je procento příměsi nižší, tím jsou pelety kvalitnější.

 

Kde pelety objednat?

Jestliže hledáte vhodného a spolehlivého dodavatele s peletami, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti OPTIMTOP. Vyrábí pelety ze smrkového dřeva, které je pro vytápění doporučované. Zvolit si můžete kvalitu podle vlastního uvážení, přičemž cena nejlevnější alternativy začíná na 5 860 korunách za 825 kilogramů. OPTIMTOP nabízí dopravu zdarma po celé České republice, a to již od jedné objednané palety. Nejste tedy vázáni tím, že si musíte objednat palet více.

1 komentář

  1. Filip

    Topné pelety jsou skvělý způsob vytápění. My jsme s nimi vloni topili celou zimu a byly jsme spokojení. Objednával jsem si celou paletu pelet z https://www.premium-pelety.cz/topne-pelety/ a na zahradě mi nezabírala skoro žádné místo. Dřív jsem měl dřevo narovnané všude možně a každé léto jsem dělal další na příští zimy a to už teď dělat nebudu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Movie Downloads To Buy Top Movie Download Site Latest Movie Download How Do I Download Movies Full Hd Movie Download