0.4 C
Prague
30.11.2020

Půjčte si obytný vůz a změňte svůj pohled na dovolenou

Slovo „karavan“ zní pro nezasvěcené téměř magicky. Je v něm spousta dobrodružství a karavanisté tvoří svébytnou komunitu. Kdo se chce stát její součástí, nepotřebuje toho moc. Stačí vyrazit do půjčovny.

Dovolená v karavanu, jak na to

Půjčovna má řadu výhod: Půjčíte si vůz na míru svým potřebám a o nic dalšího se nemusíte starat. Dostanete vozidlo v perfektním technickém stavu. Využít ho můžete například jen na dovolenou a odpadají vám starosti, kam ho zaparkovat mimo sezónu nebo jak si ho dobře pojistit.

Co vám tu vlastně půjčí? Konkrétně u FIDENS PLUS s.r.o. si vyberete z dostupných modelů obytných vozů. Proč najednou hovoříme o obytných vozech? Karavan a obytný vůz jednoznačně není totéž.

Řada laiků nemá vyloženě jasno v termínech a není si jistá, co by vlastně měla chtít. Mají, s jistou nadsázkou řečeno, jen nezřetelnou představu, že „nutně potřebují na takovou dovolenou, kterou viděli u známých, protože už je nebaví jezdit s cestovkou“.

Obytný vůz versus karavan

Napoví vám, když vysvětlíme, že karavanu se také říká obytný přívěs. Jde tedy o přípojné vozidlo, které je určeno pro osobní či jiný automobil. Ten musí být vybaven tažným zařízením. Ať již brzděné či nebržděné, karavany každopádně nejsou samostatné.

Obytný vůz je v podstatě samostatnou jednotkou. Obecně se proto na samém začátku doporučuje, abyste si takový „obytňák“ půjčili a vyzkoušeli. Vůz dostanete řádně vyčištěný, s kompletním vybavením a vhodně nastavenou pojistkou, se kterou můžete i do zahraničí. Pak uvidíte, co přesně vyhovuje vašim potřebám.

V půjčovně

Nejprve zaplatíte určenou cenu s ohledem na délku pronájmu, Svůj vůz si s plnou nádrží vyzvednete, doplatíte bezpečnostní kauci a v určenou dobu ho zase vrátíte. Pronájem je se všemi podmínkami definován řádnou smlouvou, předem tak víte, co vás vlastně čeká.

Zapůjčení obytného vozu je proto úkonem nesmírně jednoduchým a dostupným každému zájemci. Nepotřebujete hotovost v řádech mnoha desítek tisíc na to, abyste si mohli pořídit obytný vůz vlastní.

Související příspěvky

5 způsobů, jak se obejít bez ropy

majda

Podle čeho vybírat letní pneu, a kdy je čas na přezutí

majda

Luxusní auta plní sny

redakce