8.8 C
Prague
19.4.2021
MaxiMagazín

Půjčte si obytný vůz a změňte svůj pohled na dovolenou

Slovo „karavan“ zní pro nezasvěcené téměř magicky. Je v něm spousta dobrodružství a karavanisté tvoří svébytnou komunitu. Kdo se chce stát její součástí, nepotřebuje toho moc. Stačí vyrazit do půjčovny.

Dovolená v karavanu, jak na to

Půjčovna má řadu výhod: Půjčíte si vůz na míru svým potřebám a o nic dalšího se nemusíte starat. Dostanete vozidlo v perfektním technickém stavu. Využít ho můžete například jen na dovolenou a odpadají vám starosti, kam ho zaparkovat mimo sezónu nebo jak si ho dobře pojistit.

Co vám tu vlastně půjčí? Konkrétně u FIDENS PLUS s.r.o. si vyberete z dostupných modelů obytných vozů. Proč najednou hovoříme o obytných vozech? Karavan a obytný vůz jednoznačně není totéž.

Řada laiků nemá vyloženě jasno v termínech a není si jistá, co by vlastně měla chtít. Mají, s jistou nadsázkou řečeno, jen nezřetelnou představu, že „nutně potřebují na takovou dovolenou, kterou viděli u známých, protože už je nebaví jezdit s cestovkou“.

Obytný vůz versus karavan

Napoví vám, když vysvětlíme, že karavanu se také říká obytný přívěs. Jde tedy o přípojné vozidlo, které je určeno pro osobní či jiný automobil. Ten musí být vybaven tažným zařízením. Ať již brzděné či nebržděné, karavany každopádně nejsou samostatné.

Obytný vůz je v podstatě samostatnou jednotkou. Obecně se proto na samém začátku doporučuje, abyste si takový „obytňák“ půjčili a vyzkoušeli. Vůz dostanete řádně vyčištěný, s kompletním vybavením a vhodně nastavenou pojistkou, se kterou můžete i do zahraničí. Pak uvidíte, co přesně vyhovuje vašim potřebám.

V půjčovně

Nejprve zaplatíte určenou cenu s ohledem na délku pronájmu, Svůj vůz si s plnou nádrží vyzvednete, doplatíte bezpečnostní kauci a v určenou dobu ho zase vrátíte. Pronájem je se všemi podmínkami definován řádnou smlouvou, předem tak víte, co vás vlastně čeká.

Zapůjčení obytného vozu je proto úkonem nesmírně jednoduchým a dostupným každému zájemci. Nepotřebujete hotovost v řádech mnoha desítek tisíc na to, abyste si mohli pořídit obytný vůz vlastní.

Související příspěvky

Pořizujete si posuvnou bránu? Vyberte si kvalitní pohony vrat

redakce

Nahoru nebo podél aneb kam je lepší otevírat garáž

redakce

Soutěž s Benzinou: Stačí natankovat a máte šanci vyhrát!

redakce