4.4 C
Prague
8.5.2021
MaxiMagazín

Rouška a líčení aneb oči v hlavní roli

Pandemie koronaviru zasáhla všechny oblasti našeho života. Omezila vše, na co jsme byli zvyklí a co jsme brali jako naprostou a neotřesitelnou samozřejmost. A také zahalila naši tvář do roušek, které narušily nejen náš sociální život, ale změnily i rituály v líčení.

 

Jako mrkací panenka

Rudé rtěnky a třpytivé lesky na rty? Tak tyto produkty jsme mohli s klidem založit někam na dno naší kosmetické taštičky. Momentálně je totiž opravdu nepotřebujeme, vystřídala je úplně jiná dekorativní kosmetika. V centru pozornosti se totiž ocitly oči, na kterých se můžeme pořádně vyřádit a popustit uzdu svojí fantazii. Zvýrazněte hlavně řasy, které vám vykouzlí podmanivý pohled. Nemusíte zůstávat jen u klasické černé řasenky, vyzkoušejte i moderní odstíny modré, fialové či alespoň hnědé, která krásně sluší hlavně světlým typům. Nespoléhejte ale pouze na řasenku, oči jako mrkací panenka vám vykouzlí i séra na podporu růstu řas, která vylepší jejich hustotu, délku a sílu.

 

Podmanivý pohled

Chybět by vám neměly ani oční tužky, kterými můžete orámovat váš pohled a dodat mu na svůdnosti. Hitem stále zůstávají tzv. kočičí oči, ale jestli chcete něco opravdu extra, pak vyzkoušejte tzv. fox eyes, které se staly horkým kosmetickým trendem, jemuž propadla i řada celebrit. Troufnete si na look hodný hollywoodské hvězdy? Pak vám postačí jen kvalitní tužka na oči, pevná ruka a trocha šikovnosti. Zaměřte se hlavně na vnější koutek oka, který opticky protáhněte za pomoci linky směřující ke spánkům. Čím delší bude, tím dramatičtější pohled vykouzlíte. Můžete ji i lehce vystínovat do ztracena.

 

Jemný výraz

Patřičnou pozornost věnujte také obočí, které dodá vašemu obličeji ten správný výraz. Letos „frčí“ hustší, proto ho nevytrhávejte do úzké linky, spíš ho jen pročešte, dotvarujte a dobarvěte stínem nebo tužkou na obočí. Pohlídejte si, aby barevně ladilo s vašimi vlasy a zbytečně tak na sebe neupozorňovalo. Působilo by příliš uměle a rozhodně by vám nelichotilo, naopak by vám ještě nějaký ten rok navíc přidalo. Držte se proto v tomto případě hesla, že v jednoduchosti je krása!

Související příspěvky

S kosmetikou Dove vykouzlíte pod stromečkem úsměv celé rodině

redakce

Padnoucí softshellové oblečení i pro děti s citlivou pokožkou

majda

Překvapte svou ženu pravou kožešinou

redakce