12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

RC modely pro děti a hravé dospělé: Jak na jejich výběr?

Máte-li doma menší děti, pak vás jistě zajímá, co byste jim mohli koupit za dárek k narozeninám či jiným příležitostem. Drtivou většinu chlapců, ale možná také některá děvčata, zcela jistě potěší autíčka na dálkové ovládání, potažmo jiné RC modely. Ty jsou dnes jedním z vůbec nejoblíbenějších druhů hraček. Spoustu zábavy si s nimi mohou užít nejen děti, ale také hraví dospělí lidé. Na co je dobré si dát pozor při jejich nákupu?

Cena je základním prvkem, který může ukazovat na kvalitu RC modelů

Moderní RC modely autíček, letadel, helikoptér a dalších strojů se dají pořídit v hodně rozmanité cenové škále. Nejlevnější vás vyjdou klidně jen na pár stovek korun. Jak tomu ale bývá i v případě jiného spotřebního zboží, od nejlevnějších produktů této kategorie nemůžete očekávat zázraky. Chcete-li sobě či svým dětem koupit skutečně špičkové RC modely a autíčka na dálkové ovládání, připravte se přeci jen na vyšší investici. Levnější varianty plně uspokojí především malé děti, pro teenagery a dospělé je nutné volit preciznější řešení, která ale stojí klidně desítky tisíc korun.

Co ovlivňuje cenu RC modelů?

Prvním parametrem je samozřejmě kvalita provedení. Špičkové RC modely jsou takřka dokonalými kopiemi svých velkých vzorů. Pakliže tedy chcete kvalitu, je dobré hledět na veškeré detaily v designu.

Dále je rozhodně na místě si všímat toho, jaký má vámi vybraný model motor. Nejlevnější RC modely zpravidla mívají stejnosměrný elektromotor, u něhož však nelze počítat s vyvíjením nějaké velké rychlosti, modely se stejnosměrným motorem se tudíž hodí hlavně pro nejmenší děti a úplné začátečníky.

Alternativu představují autíčka na dálkové ovládání a další RC modely se střídavým elektromotorem, u něhož už budete mile překvapeni tím, jakých rychlostí s ním lze dosáhnout. Opravdoví fajnšmekři pak mohou sáhnout po luxusních RC modelech s klasickým benzínovým motorem, díky němuž bude provoz autíčka opravdovým zážitkem se vším všudy, a to včetně charakteristického zvuku motoru a vůně benzínu, na což je člověk zvyklý od normálních aut.

Pozor na prostředí, do něhož je RC model určený

Před nákupem je praktické si ujasnit prostředí, v němž si s RC modelem dítě bude hrát. Existují totiž autíčka na dálkové ovládání, jež jsou určená pouze do vnitřních prostor, jiné RC modely hravě zvládnou také náročnější terény v exteriérech, takže si s nimi lze hrát klidně venku na zahradě, na poli za domem apod.

Závěrem zde mám TIP na článek: Nejlepší hračky pro děti. V něm se dozvíte, jaké hračky se hodí pro děti různých věkových kategorií. Hlavně pro muže jde o velmi dobrou záležitost, neboť se tak vyvarují nákupu zbytečných věcí, které by jejich děti nakonec možná ani nepotěšily, respektive by pro ně nebyly vhodné.

Související příspěvky

Střídáte chytré telefony jak na běžícím páse? Prodlužte jejich životnost

redakce

Elektromotory šetří lidskou sílu

redakce

Jak vybrat žehličku na vlasy?

redakce