12.6 C
Prague
17.9.2021
MaxiMagazín

Respirátor FFP2 aneb jak se nejlépe chránit před onemocněním Covid-19

Onemocnění Covid-19 se v České republice objevilo před více než rokem, a bohužel stále nezmizelo z našich životů. Hlavním problémem je v současné době kapacita nemocnic, která se nedaří žádnými vládními opatřeními srazit. Každý totiž musí začít sám u sebe, tudíž byste se měli před zákeřným virovým onemocněním co nejlépe chránit. Nemusíte dodržovat žádná složitá opatření, protože bohatě postačuje dodržovat rozestupy, používat respirátory a pravidelně se testovat.

Co je respirátor FFP2?

Aktuálně používanou formou ochrany proti respiračnímu onemocnění je respirátor FFP2. Ten představuje hyperalergenní a vysoce prodyšnou čtyřvrstvou ochranu před všemi aerosoly a jakýmikoliv pevnými částicemi. Použitím kvalitního respirátoru chráníte nejenom sebe, ale i své okolí, což je v případě komunitního přenosu naprosto zásadní. Při jakémkoliv rozšíření onemocnění je třeba zachovávat zdravý rozum, a především solidaritu.

Jak je účinný respirátor FFP3?

Pokud byste chtěli používat ještě vyšší formu ochrany, pak je jediným řešením respirátor FFP3. Hlavní výhodou této ochrany dýchacích cest je možnost opakovatelného použití. Navíc poskytují špičkovou ochranu vůči všem virovým onemocněním, k nimž se řadí i Covid-19. Podíváte-li se na kvalitní respirátor blíže, určitě zaregistrujete, že neobsahuje výdechový otvor. Jakákoliv ochrana dýchacích cest s tímto ventilem je neúčinná, protože otvor pro vydechovaný vzduch neposkytuje stoprocentní ochranu před viry.

Jak fungují antigenní testy?

V poslední době jsou antigenní testy velmi diskutovaným tématem. Díky své jednoduchosti může odběr provádět i nezdravotnický personál, tudíž je možné tyto testy používat také k samotestování. Kvalitní antigenní test neinvazivní na kraj nosu i pro děti se pyšní velmi rychlou detekcí onemocnění Covid-19 a kromě toho i vysokou přesností. Odčet hodnoty provedete pouhým pohledem bez nutnosti používat sofistikovanou laboratorní techniku. Použitý antigenní test LEPU s odběrnou tyčinkou dejte do černého igelitového pytle a vyhoďte do komunálního odpadu. Obal antigenních testů však patří do tříděných plastů.

Prostřednictvím kvalitních respirátorů a antigenních testů v kombinaci s očkováním můžeme nemoc Covid-19 jednou pro vždy odstranit z našich životů. Projevte solidaritu vůči zdravotníkům a používejte ochranu dýchacích cest.

Související příspěvky

Arganový a mandlový olej – zázraky z přírody

redakce

„Léto bez pálení a svrbení intimních partií…“

majda

Drahé parfémy se vyplatí

redakce