19.6 C
Prague
18.5.2022
MaxiMagazín

Restart pleti aneb jak na jarní očistu

Jarní čas s sebou nese i novou energii a nastává chvíle na pořádný detox po dlouhé zimě. Naše mysl i tělo se probouzí a my máme chuť pustit se do řádné očisty. Jak ale začít, aby naše pleť byla vyživená a bez nechtěných nedostatků?

Vyživujte pleť zevnitř

Žádný produkt ani obrovská snaha nebude dostatečná, když zapomeneme na správnou výživu. To, co sníme, může udělat zázraky, proto bude třeba omezit alkohol, smažené jídlo a sladké pochutiny. Dopřejte si proto dostatečnou porci zeleniny i ovoce a myslete na vyvážený jídelníček. Důležité je myslet i na pitný režim, který by měl sestávat zejména z vody a neslazených čajů.

Nezapomeňte odličovat

Odličování vaší pleti nezanedbávejte a provádějte jej každé ráno i večer. Díky němu svou pleť zbavíte mastnoty, zbylých líčidel a prachových částic, které by pleť jinak dráždily a mohlo by se vytvořit nepříjemné akné.

Zbavte pleť odumřelých buněk

Nic pomůže tak dobře probudit pleť a zbavit ji odumřelých buněk, jako právě peeling. Ten si můžete udělat nejen pomocí běžných produktů z drogerie, ale i díky surovinám, které běžně naleznete doma. Využít můžete např. kávu, třtinový cukr nebo třeba ovesné vločky.

Maskujte se

Dodat do pleti potřebné vitamíny, jako např. vitamín C a minerály můžete i pomocí vhodně zvolené masky, která bude ideální pro váš typ pleti. Pleť s akné ocení detoxikační jílovou masku, suchou pleť podpoří hydratační maska s medem či mandlovým olejem. Pokud se na vaší pleti pomalu odráží i váš věk, za vyzkoušení stojí maska s výtažky s aloe nebo s koenzymem Q10.

Vyspěte se do krásy

K dobrému stavu pleti vám pomůže i kvalitní spánek, neboť regenerace pleti probíhá zejména v noci. Pro tělo je ideální chodit spát a vstávat v pravidelné časy a dopřát si minimálně 7 či 8 hodin spánku denně. Co ale dělat, když vám nejde spát? Na podporu spánku jsou skvělé doplňky stravy, jako je magnesium nebo zinek.

Prodlužující se jarní dny jsou skvělým časem pro uzdravení vaší pleti. Proto využijte tento čas a dostaňte svou pleť do co nejlepší kondice.

Související příspěvky

Nenechte se ovlivnit negativními myšlenkami

redakce

Posilte své tělo pomocí omega mastných kyselin. Poradíme, kde všude je najdete

redakce

Prodejna bylin vám nabídne čaj podle přání.  Můžete ho sladit i s vhodnou vůní 

redakce